متفرقه

آموزش پنالتی شدن سایت در گوگل در سال ۲۰۱۹ با ۳ حرکت!

مارس 14, 2020

امیدوارم انتظار نداشته باشین حرفای تکراری درباره پنالتی بشنوین! ۳ کاری که باعث پنالتی میشه و شاید خودتون دارین انجام میدید(همین الان) در زیر لیست شده! ببینین تا حالا چقدر در خطر پنالتی خودتون قرار دادین!

۱- تغییر بک لینکا به ادرس جدید بعد از انتقال دامنه یا فعال سازی SSL ! این مورد رو در یکی از نکته های قبل از ریدایرکت در بهش اشاره کردیم.این دقیقا به همون دلیلی هست که در پایین یعنی گزینه دوم، می خونید.

بک لینک

۲-دستکاری بک لینکا بعد از ایجاد اونها.هرگونه تغییر نشانی، تغییر Anchor Text بک لینکا یا باعث پنالتی میشه یا باعث کاهش تراست رنک.البته تراست رنک واقعی خود گوگل.نه تراست رنک SEOMastering .این کار Over Optimization هست.دلیلش هم اینه که بک لینک در حالت طبیعی، دیگه قابل کنترل نیس و اصلا شما از وجودش بی خبرید! اگه هم با خبر بشین، دست شما نیس که تغییرش بدین.پس اگه تغییر بدین یعنی روی لینک کنترل دارین.و لینکی که روش کنترل دارین یعنی خودتون ساختین! و لینکی که خودتون ساختین، خلاف قوانین گوگل هست!

واقعا تا قبل از این روش شما واسه ایجاد اون لینک کلاه خاکستری بوده.و از نظر گوگل کلاه سفید  .یعنی گوگل تا حالا فکر می کرده که اون .یعنی اون سایت خودش شما رو لینک کرده(البته با شرطای فراوون دیگه)، اما حالا که به گوگل لو دادین که روش کنترل دارین، روش کلاه خاکستری شما تبدیل به کلاه سیاه میشه.چون گوگل متوجه میشه که لینک به وسیله خود شما ایجاد شده.

شاید سوال کنین شاید واقعا خود نویسنده، یا کسی که لینک رو گذاشته لینک رو ویرایش کنه.در حالت طبیعی هم ممکنه این اتفاق بیفته.پس به چه دلیل پنالتی بشیم؟بله ممکنه ولی این اتفاق شدیدا نادر هست.همین الان شما ریپورتاژی می خرید، هفته بعد دیگه ویرایش نمیشه و تموم میشه دسترسی شما.ما تا جای ممکن در لینک سازی که ذاتا ساخت لینک، روش کلاه خاکستری هست باید رد پا نذاریم.که توی مفصل در این صحبت کردیم.

۳-درج Rating و Review یا همون ستاره، واسه صفحه ای غیر از یه تک مقاله یا تک محصول خاص.که جزئیاتش رو در باز کردیم.

یادتون باشه گوگل شدیدا به کاربرانش حساس هست.این کار یعنی سر کار گذاشتن کاربرای گوگل و مثل بک لینک ایجاد کردن(ریپورتاژ و روشای دیگه) هم نیس که کلاه خاکستری داشته باشه که گوگل نفهمه لینک به وسیله خود شما ایجاد شده یا نه! خیلی ساده داخل کدهاتون هست و همه چی روشن هست و در بدترین حالت خیلی راحت از قابل Report و بررسی از سمت گوگل هست! بخاطر همین، چیزی که من همیشه گفتم اینه که واسه On-Page و محتوا فقط کلاه سفید کار کنین.

راستی حتما رو ببینین اگه ندیدید! ولی اگه دنبال این هستین که یه جمله یا یه قسمت از سرچ کنسول باشه که دو تا تیک بزنین و دو تا مرحله طی کنین یا یکی بهتون بگه این ۴ تا لینک رو کن تا رفع پنالتی انجام بشه، بی خیال این آموزش بشین! بجاش تلاش کنین، بیشتری رو بخونین تا به درک عمیق تری از الگوریتم گوگل و کارکرد Search Engineا برسین.