متفرقه

چگونه لوازم آرایشی را مدت بیشتری استفاده کنیم؟

سپتامبر 20, 2019

cosmetics

چیجوری از لوازم آرایشی گران قیمت خود به مدت طولانی تری استفاده کنیم؟

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ مدیریت در هر کاری می تونه یافته های بهتری رو به همراه داشته باشه. در مورد به کار گیری لوازم آرایش مدیریتی می تونه اثر داشته باشه چون که واسه خریداری اینجور لوازمی با برنده های شناخته شده و از جاهای معتبر باید هزینه های بیشتری در قیاس با شکل های جور واجور نامرغوب اون پرداخت کرد، پس چه بهتره که با مدیریت درست در به کار گیری اونا، فواصل اینجور خریدهایی رو طولانی تر کنیم و همیشه به تاریخ انقضای اونا پس از باز کردن توجه داشته باشیم.

در این نوشته ۹ راه حل در اختیارتون قرار می گیره تا بتونین به هدف گفته شده، دست پیدا کنین. این راه ها از قرار زیر هستن:

چیجوری تا اونجا که امکان داره رُژ مورد علاقه مون رو نگهداری کنیم

با قرار دادن رُژ لب مورد علاقه تون دور از گرما و گرمای زیاد می تونین مدت بیشتری ازش استفاده کنین چون که دمای بالا می تونه دلیل آب شدن رژلبتان شه. اگه یکی از رژ لب هاتون از وسط شکست، به جای دور انداختن اون با به کار گیری یه فندک دو قسمت شکسته شده رو به هم وصل کنین. تلاش کنین تا آخرین بخشای رژ لب یعنی تا جایی که امکان داره ازش استفاده کنین.

لاک به ظاهر از دست رفته تون رو دوباره احیاء کنین

عمر نگهداری هر لاکی که خریداری می کنین می تونه تا چندین سال باشه. انِت سُبُلیسکی، یکی از تکنسینای ناخن، متوسط این زمان رو دو سال می دونه اما بر این نکته اشاره داره که با گذشت زمان، لاک حالت اولیه خود رو از دست میده، واسه اینکه بتونین زمان طولانی تری لاک هاتون رو نگه دارین، اونا رو در جاهای خنک و تاریک نگه داشته و بعد از هر بار مصرف، دهانه خارجی بطری اون رو با آستون پاک کنین. اگه هم کمی غلیظ و از اولش چسبنده تر شده، تنها یکی دو قطره از رقیق کننده لاک یا آستون به اون اضافه کنین.

از آخرین قطره های روغن بدن تون هم استفاده کنین

واسه نگهداری بیشتر از روغنی که به بدن تون می زنید، وقتی که بیشتر از سه چهارم اون رو استفاده کردین، روغن رو به بطری تمیز دیگری منتقل کنین و با اضافه کردن آب اون رو رقیق کنین و در داخل حموم بذارین. هر بار که دوش گرفتید و هنوز بدن تون کمی رطوبت داره، بهترین وقتیه که می تونین از این ترکیب واسه پوست تون استفاده کنین.

رُژگونه و سایه های ترک خورده رو دوباره به شکل اولش درآرین

بعضی وقتا موقع مسافرت یا بر اثر تکانا و زمین خوردن لوازم آرایش تون ممکنه، تیکه تیکه و شکسته شه. به جای اینکه اون رو دور بندازید، بخشای ترک خورده و شکسته شده رو به هم نزدیک و چند قطره الکل به پالت مخصوص اون بخش از پودر اضافه کنین. از پشت قاشق واسه صاف کردن اون پودرها استفاده کنین. اجازه بدید تا خشک شن. پس از خشک شدن، رُژگونه یا سایه چشم شما دوباره آماده استفاده شدنه.

با این روش ها از عطرتون بهتر مواظبت کنین

با استفاده درست از عطرمون می تونیم طولانی تر ازش استفاده کنیم. روی نبض تون و در قسمتای پایین تر بدن، علاوه بر قسمتای بالاتر عطر بزنین. گرمای روی پشت زانوها به سمت بالا میره و رایحه خوب عطر رو در ساعات طولانی تری نگه می داره. هیچوقت بعد از عطر زدن، مچ دستا رو به هم نمالید با این کار بوی خوب عطر رو زودتر از بین می برید. از زدن عطر در فضای دور و بر و قدم زدن در این فضا هم دوری کنین. با این کار تنها عطر خود رو به هدر می دید. عطرتون رو در جای خنک و خشک نگه دارین. از قرار دادن بطریای عطر در مکانای مرطوبی چون حموم دوری کنین.

پالت مخصوص سایه های چشمی تون رو همیشه تمیز نگه دارین

اگه از پالتای سایه چشمی تون به درستی استفاده کنین می تونی تا دو سال اونا رو نگهداری کنین. اما اگه این سایه ها، روی هم ریخته شن و اونا رو تمیز نکنین، رنگا با هم مخلوط می شن و عمر کوتاه تری پیدا می کنن و مقادیر خیلی از خاک رو هم به همراه سایه ها به چشماتون می مالید. چند قطره الکل روی این پودرها می تونه نقش ضدعفونی کننده هم داشته باشن.

از آخرین قطره های کرم پودرهایتان هم استفاده کنین

وقتی که کرم پودر دیگه از داخل لوله اون خارج نمی شه معمولا هنوز مقادیر زیادی واسه چندین بار استفاده دیگه در اون هست. بخاطر این می تونین با یه قیچی بخش انتهای اون رو بریده و از بقیه اون استفاده کنین. هم اینکه موقع بیرون آوردن این مایع، مقدار کمتری از اون رو خارج کنین تا در صورت بیشتر از اندازه بودنش به هدر نره و زیادتر از اندازه استفاده یه بار شما بیرون نریزد.

می تونین از ریمل خشک شده تون هم دوباره استفاده کنین

اگه هنوز تاریخ مصرف ریمل تون تموم نشده اما حالت خشکی پیدا کرده قبل از انکه اون رو دور بندازید، کمی از یه حلال شور به اون اضافه کنین یا لوله رو در داخل یه لیوان شامل آب گرم بذارین. این کار باعث می شه که بخشای خشک شده کنارهای لوله ریمل روان شه.

از کرم پودرتان استفاده دیگری هم بکنین

وقتی که کرم پودر شما که در داخل بطریای شیشه ای کوچیکی قرار داره و به آخرین قطراتش رسیده، مقداری از کرم مرطوب کننده روزانه ای رو که استفاده می کنین به اون اضافه کنین و خوب اون رو تکون بدید. در این حالت شما یه کرم مرطوب کننده رنگ دهنده دارین که خصوصا واسه فصولی چون تابستون که نمی خواین مدت طولانی اون کرم رو روی پوستان داشته باشین خیلی خوبه.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

بازنشر ما

No Comments

Leave a Reply