متفرقه

چگونه ماسک صورت بزنیم؟

سپتامبر 20, 2019

ماسک صورت

ماسک های صورت، یکی ازمحبوب ترین اجناس مراقبتی پوست واسه من هستن. به کار گیری اونا آسون و مفرحه و نتایجی که از مصرفشون بدست میاد عالیست. چیزی که درمورد یه ماسک صورت خوب دوست دارم، اینه که تنها بعد از یه بار استفاده، پوستم سفت تر و خوش رنگتر می شه.

همه باید از استفاده کنن؟ بله شک نداشته باشین! ماسک های صورت جزو کاملترین مراقبت های درمانی پوست هستن که نگرانی های شما در مورد مراقبت از پوستتون رو برطرف می کنن.

یه ماسک صورت خوب، می تونه درمرطوب کردن پوست، نابود کردن چربی اضافه ی اون، و بهبود ظاهر منافذ پوست اثر داشته باشه. هم اینکه بهترین روش واسه بیرون کشیدن ناخالصی های پوست هم هست.

از دیگر مزیت های مصرف ماسک صورت اینست که شما احساس فردی ناز پرورده رو پیدا می کنین که تو یه اسپای راحت خونگی در حال استراحتید.

هر برنامه ی سالم مراقبت از پوست شامل اجناس روزانه و هفتگیه. شما می تونید هفته ای یه بار یا بیشتر، از ماسک صورت استفاده کنین. این بستگی به پوستتون و اهمیت مراقبت از اون داره. به کار گیری ماسک، هم واسه مردان و هم واسه زنان فواید بسیاری داره که دلایلش رو در ادامه می خونید.

۵ دلیل واسه به کار گیری ماسک صورت

تمدد اعصاب

نتایجی که با به کار گیری ماسک های صورت بدست میاد، تنها بهبود ظاهر کلی پوست نیس، بلکه این ماسک ها می تونن نتیجه ی درمانی هم داشته باشن. وقتی که ماسک ها با اسانس های معطر مانند نعناع و رزماری ترکیب می شن، می تونن با تحریک حواس شما روحیه تون رو بالا ببرن.

استفاده ازماسک صورت باید جنبه ی سرگرمی داشته باشه. وقتی که تصمیم دارین از ماسک استفاده کنین، کمی واسه خودتون وقت بذارین. دوش آب گرم بگیرین، چند شمع روشن کنین و اجازه بدید که ماسک، کار خودشو بکنه.

شما نه فقط حسی فوق العاده رو تجربه می کنین که دلیل آرامش ذهن و روانتان می شه، بلکه به پوستتون هم ظاهری فوق العاده خواهید بخشید.

پاکسازی عمیق

مطمئنا پاکسازی روزانه به شما کمک می کنه تا سطح پوستتون از گرد و خاک، چربی، آرایش و هرگونه ناخالصی پاک شه، اما می دونستید که به کار گیری ماسک مناسب روند پاکسازی پوست رو به سطح به طور کامل جدیدی می برد؟

تنها یه ماسک صورت خوبه که می تونه ناخالصی هایی رو که زیر سطوح بالایی پوست مخفی شده ان بیرون بکشه. بعضی از مردم می می گن که هنگام به کار گیری ماسک، پوست صورتشون سم زدایی می شه و اونا به روشنی متوجه این تغییرات می شن.

کارکرد ماسک ها در روند پاکسازی عمیق پوست که منتهی به بهتر شدن شکل ظاهری منافذ اون می شه، فوق العاده س، بطوریکه به طور کامل می شه این تغییرات رو دید و حس کرد. کسی هست که این تغییرات رو دوست نداشته باشه؟

بازکردن منافذ پوست

ماسک گذاری با استفاده ازمحصولی که شامل بنتونیت خاک رسه، به نابود کردن آلودگی و جذب چربی اضافه کمک می کنه. هم اینکه در پاکسازی سلول های مرده ای که روی پوست جمع شده ان هم موثره.

وقتی که شما همه ی مواد زاید رو از سطح پوستتون بر می دارین، منافذ پوستتون هم باز می شه. همه ی ما می دانیم که منافذ بسته ی پوست چیزی جز دردسر نیس! مواد زاید در منافذ پوستمون انباشته می شن و به عمق منافذ نفوذ می کنن. یعنی همون جایی که باکتری ها می تونن رشد کنن.

وقتی که باکتریا شروع به رشد می کنن دردسرها شروع می شه، چون به زودی لکه ها و یا حتی جوش های بزرگی روی پوست نمایان می شه که چند روزی از زندگیمون رو خراب می کنه.

استفاده ی منظم از ماسک های صورت کمک می کنه تا سطح پوستمون رو تمیز و منافذش رو باز نگه داریم. این بهترین دلیل واسه به کار گیری ماسک صورته.

درخشندگی پوست

ماسک ها خصوصا اون دسته ای که در ترکیبشان عصاره ی نعناع دارن، می تونن به تحریک گردش خون کمک کنن. روند خشک شدن ماسک روی پوست و سفت شدن اون و پاک کردن ماسک موجب گسترش سلول های خونی پوست می شه.

این، بهبود کلی پوست رو تضمین می کنه. شما نرمی و لطافت پوستتون رو احساس می کنین و هم اینکه متوجه درخشندگی و سرحالی بیشتر ظاهرتون هم می شید. پس وقتی که سوزش ناچیزی رو درپوستتان حس می کنین آروم باشین، رایحه ی نعناع رو ببویید و منتظر بهبود پوستتون باشین.

کمک به برنامه ی کلی مراقبت از پوست

استفاده ازماسک، به بقیه ی اجناس مراقبتی پوستتون کمک می کنه تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشن. اگه می خواهید که لوسیون های روزانه، سرم ها و اجناس شبونه تون سریعتر و عمیق تر جذب پوستتون شه، پس حتما از ماسک صورت استفاده کنین.

با مصرف منظم ماسک، می تونید مطمئن شید که اجناس مرطوب کننده و مواظبت کننده تون بهتر عمل می کنن و با سرعت بیشتری به یافته های مورد نظرتون می رسید.

مراحل به کار گیری ماسک صورت

قدم اول

خود رو واسه ریخت و پاش آماده کنین. اگه می خواید در حالیکه درون یه وان استراحت می کنین، از ماسک صورت استفاده کنین، پس نباید نگران ریخت و پاش باشین. می تونید صورت و گردنتون رو با ماسک بپوشونین و فقط استراحت کنین.

اما اگه واسه دوش گرفتن زمان کافی ندارین، پس موهاتون رو پشت سرتون جمع کنین. لباسی هم بپوشید که کثیف شدنش براتون مهم نباشه. به احتمال زیاد هنگام به کار گیری ماسک کمی کثیف کاری می شه، اما همین هم جالبه.

قدم دوم

من همیشه پیشنهاد می کنم که کارتون رو با یه صورت سرحال و تمیز شروع کنین. قبل از ماسک، از پاک کننده های روزانه تون استفاده کنین تا آلودگی های سطحی، چربی ها و آرایشتان رو پاک کنه. به  این ترتیب  اطمینان دارید که پوستتون ازهمه ی مواد مفیدی که در ماسکتان هست بهره میبره.

قدم سوم

با دستان مرطوبتان ماسک رو مستقیما روی پوست مرطوب قراردهید. بیاد داشته باشین که حتما دلیلی هست که به اون ماسک صورت می می گن. هنگام به کار گیری ماسک، باید به گونه ای باشین که انگارواقعا ماسک زده اید.

هیچوقت مستقیما اونو روی پوستتون نمالید. اینکار رو باید مانند مالیدن خامه روی کیک انجام بدین. از مالیدن اون به دور و بر چشم هاتون هم دوری کنین. سوراخ های بینی تون رو تمیز نگه دارین و ماسک رو ازصورت به سمت پایین گردن و گلو امتداد بدید.

چیزی بدتراز داشتن پوست صورتی جوون و گردنی پیر و چروکیده هست؟ من همیشه از گردنم هم مانند صورتم مراقبت می کنم.

قدم چهارم

منتظرباشید! شما می تونید دراین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه استراحت کنین، موهاتون رو آرایش کنین، ایمیل هاتون رو چک کنین و هرکاری که دوست دارین انجام بدین. فقط حواستون به زمان باشه و به دستورالعمل مصرف دقت کنین.

اگه در دستورالعمل خوندین که باید تا ۱۵ دقیقه روی پوستتون بمونه، پس همون کار رو بکنین و نذارین ماسک ۲۰ یا نیم ساعت روی صورتتون بمونه. ماسک وقتی موثرخواهد بود که دستورالعمل مصرفش درست اجرا شه. پس اونا رو دقیق انجام بدین.

قدم پنجم

حالا وقت پاک کردن ماسکه. ماسک ها به گونه ای طراحی شده ان که به پوستتون می چسبند. لزومی نداره واسه پاک کردنشون خشونت به خرج بدید. از آب فراوون و یه لیف مخصوص صورت استفاده کنین، و به نرمی ماسک رو پاک کنین. لیف رو روی ماسک بذارین و وردارین. اونو نمالید، بعد پوستتون رو با یه هوله خشک کنین.

چند تا نکته مهم:

  • قبل از مالیدن ماسک، دور چشم هاتون کمی ژل چشم یا کرم بزنین، اینکار مانع ازخشک شدن این منطقه ی حساس می شه.
  • وقتی که ماسک صورتتون خشک شد و وقت پاک کردنش رسید، به آرومی یه لیف حموم گرم و خیس رو روی صورتتون قراردهید و چند ثانیه نگهش دارین. چندبار اینکار رو تکرار کنین تا ماسکتان نرم و شل شه. با بکار بردن این نکته، روند شستشوی پوستتون راحتتر و ملایم ترخواهد بود.

همه باید ماسک گذاشتن رو به برنامه ی مراقبت از پوستشون اضافه کنن. فقط با چند دقیقه استراحت روزانه، پوست شما تغییرات قابل توجه ای می کنه که خوب قابل مشاهده و درک هستش. ممکنه هنگام ماسک گذاشتن مسخره بنظر بیایید، اما بخش سرگرم کننده ی قضیه همینه.

من دوست دارم از نکات شمام در مورد گذاشتن ماسک باخبر شوم. لطفا در پایین برام پیغام بذارین و یادتون باشه بهترین زمان واسه به کار گیری ماسک صورت بمنظور ازبین بردن خطوط پوست، همین حالاست!

ماسکای میوه ای واسه شکل های جور واجور پوست صورت

درمانای خونگی واسه جوش صورت

زیبایی پوست سرخاب سفیداب سلامت پوست ماسک صورت

No Comments

Leave a Reply