متفرقه

چگونه مانند یک میلیونر لباس بپوشیم؟

millionaire

سیلوی دی گیوستو یه مشاور نوع پوششه که باور داره هر کسی که قصد تغییر داره حق نداره بگه “من پول کافی واسه تغییر کردن ندارم.” در نظر اون، این فرض به طور کامل اشتباهه که داشتن یه ظاهر خوب با پولدار بودن برابره. صرف نظر از اینکه شما چقدر درآمد دارین، خیلی راحت می تونید یه حس قدرت و اعتماد به نفس رو از خود پخش کنین که مردم اون رو با پولدار بودن در رابطه می دانند. فقط کافیه بروی مسائل درست تمرکز کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ دی گیوستو یه زن موفقه که از سال ۲۰۰۹ تا الان در مورد نوع پوشش آدما به اونا مشاوره می دهد. شرکت ایشون با مدیرانی که قصد بهبود ظاهر خود رو دارن و متخصصانی که به دنبال بالا رفتن از سلسله مراتب شرکت خود هستن، همکاری می کنه. اون هم اینکه به شرکت ایی مثل BMW در مورد قوانین پوشش در محل کار مشورت می دهد.

ما از دی گیوستا پرسیدیم که چیجوری هر کسی می تونید ظاهر یه میلیونر رو داشته باشه. جواب ایشون این بود که جدای از اینکه چقدر پول دارین، این کاریه که باید انجام بدین:

  1. به درستی و با در نظر گرفتن قانون یه-سوم خرید کنین

هر مردی باید دست کم یه کت و شلوار مناسب داشته باشه. هر زنی هم باید یه ژاکت خوب با یه شلوار یا مانتوی مناسب داشته باشه. دی گیوستو پیشنهاد می دهد که این لباس ها تصویر گران قیمت بودن داشته باشن. “هر چقدر که درآمد بیشتری داشته باشین، باید بیشتر هم بروی ظاهر خود سرمایه گذاری کنین.”

اون توضیح می دهد که کارشناسان می تونن یه “خرید زیرکانه” داشته باشن، اما نباید از کیفیت کم بذارن. پیشنهاد اون پیروی از قانون یه-سومه. یه-سوم تعداد لباس های فعلی خود لباس بخرین، اما سه برابر بیشتر بروی اونا خرج کنین. پس بجای خریدن سه شلوار با قیمت متوسط، یه شلوار گرون بخرین و اون رو همه جا بپوشید.

  1. به تموم جزئیات توجه کنین، حتی قاب گوشی موبایل خود!

دی گیوستو به یاد داره که وقتی واسه یه شرکت آلمانی کار می کرده، با یه جویندۀ کار واسه استخدام مصاحبه کرده بود. تقاضا کننده ظاهر مناسبی داشته و تموم جواب های درست رو داده. اما در آخر مصاحبه، گوشی آیفون خود رو بیرون آورده تا واسه ملاقات بعدی برنامه ریزی کنه. این وسط، دی گیوستو متوجه یه کلمۀ توهین آمیز بروی قاب موبایل اون شده. اون یهو شروع به شک در تموم افکار مثبت خود در مورد این تقاضا کننده کرده بود. این فرد در آخر استخدام شده، اما اون تقریباً یه برخورد اول عالی رو با یه بی دقتی کوچیک از اعتبار انداخته بود.

اگه که در مورد ظاهر خود جدیّت دارین، باید از این موضوع آگاه باشه که ظاهر مناسب تنها داشتن یه کت و شلوار خوب نیس. این یعنی که بفهمین میز کار شما، وسائل شما و حتی قاب گوشی هوشمندتون باید بازتابندۀ تصویر حرفه ای شما باشن.

  1. مناسب با شغل خود بپوشید، اما یه ویژگی متفاوت هم داشته باشین

ً جدای از قوانین پوشش در شرکت شما، در هر تجارتی شما باید اصولی رو در پوشش خود رعایت کنین. دی گیوستا پیشنهاد می دهد که، قبل از هر چیز، نباید خیلی سخت واسه جدا کردن خود تلاش کنین. اگه که در امور مالی فعالیت دارین می بایست رسمی لباس بپوشید. اما اگه که تو یه شرکت فناوری کار می کنین، می تونید پوشش شیک و ساده داشته باشین. یه قانون خوب اینه که مشابه با پوشش مدیرتون لباس های خود رو انتخاب کنین.

البته، دی گیوستو نمی خواهد ظاهر افراد رو به طور کامل مشابه همدیگه کنه. اون پیشنهاد می دهد که یه ویژگی متفاوت هم داشته باشین که واسه محیط کار هم مناسب باشه. مثلا، خود اون یه جفت عینک آفتابی جدا داره که همراه با لباس های رسمی کار می پوشد. اون هم اینکه از مدیر زنی اسم برد که کت و شلوار تیرۀ عادی رو واسه محیط کار می پوشد، اما با یه نوار صورتی و گل دوزی اون رو تزئین کرده.

  1. بفهمین که پوشش غیر رسمی به معنی شلختگی نیس

به گفتۀ دی گیوستا، مشکل عادی اینه که بر خلاف “رسمی” هیچوقت درست تعریف نمی شه. “بیشتر افراد فکر می کنن که عادی یعنی اینکه شما اهمیت نمی بدید.” اما بجای این، عادی یعنی اینکه تنها چند بخش از لباس های تجارت شما متفاوت هستن. اون به رئیس جمهور باراک اوباما اشاره کرد، کسی که تعریف ایشون از عادی در آوردن کت و کروات خود و بالا زدن آستین هایشه. شما می تونید یه پله جلوتر رفته و به جای شلوار کار یه جین شیک هم بپوشید، اما زیادتر از اندازه از لباس عادی کار خود دور نشید.

دی گیوستا می گوید که یکی از قوانین اون واسه لباس عادی اینه که بشه سریع اون رو پوشید.

  1. عطر و ادکلن کمتر برابر با تاثیر بیشتره

عطری که میزنین هیچوقت نباید اونقدر قوی باشه که حواس طرف مقابل شما رو از حرفتون پرت کنه.

دی گیوستا گفت “لحظه ای که خود شمام بوی عطر خود رو احساس می کنین، می تونید نتیجه بگیرین که زیادتر از اندازه عطر زده اید.” البته این حرف هر جائی هم به کار شما نمیاد. در کشورهائی مثل فرانسه و ایتالیا این عادیه که هر چقدر بخواین به خود عطر بزنین. اما بازم ترجیح من با ظرافت عطر زدنه.

  1. هیچوقت نذارین “ضعف” شما رو کم کنه

کلید القای قدرت اینه که اعتماد به نفس داشته باشین. و بدترین دشمن اعتماد به نفس یه ضعف ظاهریه که فکر شما رو آزار بده. هیچکی به نبودِ دکمه بروی ژاکت شما توجه نمی کنه، اما به محض اینکه در مورد اون نگرانی پیدا کنین، رفتار شما به صورت ناخودآگاه توجه بقیه رو به اون سمت جلب می کنه. پس اگه یه روز با نگاه در آینه نتیجه گرفتید که دندون های شما به اندازۀ کافی سفید نیس، ممکنه بقیه هم شروع به موافقت با شما کنن.

مشکل هر چی که باشه، یا باید اون رو قبول کنین، یا اینکه اون رو تغییر بدید. چون اینکه با خودتون راحت نباشین بدتر از هر ضعف ظاهری دیگه س.

  1. اون طور بپوشید که بلندتر به نظر بیایید

افراد قوی همیشه فضا رو اشغال می کنن. “ما به صورت ناخوداگاه به دنبال راهبرانی هستیم که قدبلند هستن چون قد رو به قدرت مربوط می دانیم.” پس اگه که شما این مزیت رو به صورت طبیعی ندارین، می تونید توهم قد رو در مخاطب بسازین. زنان می تونن به سراغ کفش های پاشنه بلندی برن که پوتینی یا بندی نباشن و مردان هم واسه قدرت بیشتر می تونن رنگ های بپوشن که قد اونا رو بلندتر جلوه می ده.

  1. واسه داشتن پوست نورانی، خواب کافی داشته باشین

و آخرسر، شما باید برنامۀ خواب خود رو تنظیم کنین تا یه پوست سالم و نورانی داشته باشین. پیشنهاد ما اینه که طی چند روز ساعات خواب خود رو مقایسه کرده و ببینین در مقابل چقدر در روز فعال بوده اید. وقتی که بهترین اندازه خواب رو مشخص کردین، تلاش کنین به صورت دائمی این برنامه رو ادامه بدید. حتی آخر هفته هم خود رو مجبور کنین تا به تخت برید و البته تو یه ساعت مشخص هم بیدار شید.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

اختصاصی بیزینس اینسایدر شیک پوشی