متفرقه

چگونه مشاجره های زناشویی را خاتمه دهیم؟

دعوا زن و شوهر couple argument

چیجوری یه دعوا بزرگ با همسرتون رو پایان میدین؟ راهی واسه پایان دادن اصولی این بحثا هست؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ همه زن و شوهرها بحث و درگیری دارن و این به طور کامل طبیعی و نشون دهنده سالم بودن یه رابطه س. تو یه رابطه سالم هیچ راهی واسه دوری از بحث کردن وجود نداره. اگه بتونین هنگام بحث آرامشتان رو حفظ کنین فقط با یه جمله می تونین بحث رو از بدترین حالت به بهترین حالت برگردونین یا حتی به اون پایان بدین.

شاید این کار در لحظه بالاترین درجه درگیری کمی سخت باشه اما با گفتن این جملات به همسرتون نشون می دید که به حرفش گوش می دید و درک می کنین که به چه دلیل ناراحته. تموم اینا منتهی به ختم بحث و درگیری می شه.

بهترین جملاتی که در بین بحث می تونین به کار ببرین: “میفهمم چی میگی” یا “شاید در این مورد حق با تو باشه” و هر جمله ای که به اون حالی کنه حرف هاش رو شنیدین و نقطه نظر اونو هم در نظر می گیرین.

با به کار بردن این جملات دیگه در بحثا در نقطه مقابل و علیه همسرتون قرار نمی گیرین. بلکه نشون می دید که موضوع بحث براتون مهمه و به تموم حرف هاش گوش می دید.

به جای ناراحتی کردن این جملات رو در درگیری به کار ببرین. شاید این کار کمی سخت باشه اما اگه کمی از خشونت و مخالفتای تون رو کنار بذارین خیلی سریع تر به بحثا پایان می دید و کمتر آسیب روحی می بینین.

فقط گفتن این جملات مهم نیس بلکه چگونگی گفتن اونا هم مهمه.

اگه این جملات رو با لحن تند و خشن به زبون بیارین کوچیکترین ارزشی ندارن. قبل از این که بخواین درگیری رو تشنج زدایی کنین اول کمی آروم شید و نفس عمیقی بکشین. اگه احساس کردین که نمی تونین این کار رو انجام بدین به همسرتون حالی کنین که از ناراحتی زیاد نمی تونین جوابی بدین و از گفتن چیزی که بعدا پشیمونی به بار بیاره دوری کنین.

این کار از آب خوردن هم آسون تره. اگه کمی آروم شید و واسه لحظه ای مکث کنین و جوابی ندین هم از گفتن چیزی که باعث پشیمونی شه جلوگیری کردین و هم به خودتون زمان بیشتری واسه فکر کردن درباره موضوع بحث می دید.

وقتی به خودتون زمان بیشتری می دید ذهن تون آزادتر می شه و راحت تر می تونین اون درگیری رو مدیریت کنین و اینم به نفع شماس و هم به نفع همسرتون.

اگه براتون سخته که در لحظه درگیری سکوت کنین و صبور باشین واسه یه لحظه یکی از ویژگیای همسرتون رو که خیلی دوست دارین به یاد بیارین. وقتی به خاطر خود بیارین که به چه دلیل همسرتون رو دوست دارین و به چه دلیل با اون زندگی می کنین دیگه با اون نمی جنگید. پس به اون بگید که به چه دلیل دوستش دارین. به خصوص در لحظه درگیری تا از به جای درگیری لحظات شادی رو واسه خود بسازین.

درگیریا خیلی راحت باعث ایجاد لحظاتی تلخ و منفی در زندگی می شن. واسه جلوگیری از این عواقب منفی تلاش کنین راهی واسه تشویق همسرتون پیدا کنین. بهترین ویژگی هاش رو به خاطر بیارین و به اون اجازه بدین این رو بدونه که هنوزم واسه اون ارزش قائل هستین و دوستش دارین.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

بدونیم زناشویی