متفرقه

چگونه مشکل زبان در سفر را حل کنیم؟

سفر travel

سفر و گردشگری بخشی جدایی ناپذر از زندگی هستن؛ اصلی ترین مشکل خیلی از ما واسه داشتن سفر بیرون مرز کشور مسئله پوله! اما بعد از پول مشکل بعدی چیه ؟ شاید ندونستن زبون دوم یکی دیگه از مشکلات اصلی شما در سفرهای خارجی باشه، در ادامه ۹ راه حل واسه حل این مشکل بیان شده:

۱. دست کم ۱۰ کلمه عمومی یاد بگیرین و بدونین که چقدر کارتون رو راه میندازه.کلماتی مانند: “سلام”، “بدرود”، “متشکرم”، “سرویس بهداشتی کجاس؟”

۲. داشتن یه اپلیکشن مترجم روی گوشی موبایل مخصوصا وقتی که ساکنان مقصد به زبون انگلیسی هم تسلط ندارن بسیار کارسازه.

۳. به کار گیری حرکات دست می تونه تا اندازه ای به رابطه برقرار کردن شما با مردم کمک کنه.(توجه: کمی مطالعه کمک می کنه تا حرکات دست ناجور و توهین آمیز مقصد رو شناخته و انجام ندین! )

۴. به کار گیری حالات چهره هم ارتباطات کوتاه شما رو راه میندازه.

۵. واسه گشتن در شهر ممکنه قادر نباشین تابلوها رو بخونین پس با به کار گیری “وای فای” فرودگاه نقشه های نیاز به زبون خودتون رو دانلود کنین.

۶. واسه خلاص شدن از وقتی که به طور ناآگاهانه کار نادرستی رو انجام دادین، با آشنایی و باخبر شدن از قوانین عادی، با ادب قصد پاک خود رو نشون بدین.

 ۷. آشنا شدن با آدمایی که پذیرای شما در سفر هستن مانند خدمه هتل که بیشتر به زبون انگلیسی تسلط دارن می تونه کار شما رو راه بندازه.

 ۸. جزییات مربوط به هتل و اطلاعات لازم رو به زبون مقصد قبل از سفر جفت و جور و همراه داشته باشین.

 ۹. صبور باشین و دستپاچه نشید.به محض رسیدن به یه کشور خارجی خوب بشنوین و ببینین.آرامش شما باعث می شه که افراد بومی هم بهتر به شما کمک کنن.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

توریسم آنلاین جهانگردی