متفرقه

چگونه منافذ باز پوست را از بین ببریم؟

منافذ باز و بزرگ صورت، ممکنه باعث شن ظاهر شما ناهموار بنظر برسه و آرایش شما رو تیره و کدر نشون بدن. دکتر Richard Glogau پروفسور دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو می گوید: بدیش اینه شما نمی تونید کار زیادی انجام بدین تا منافذ پوستتون واسه همیشه کوچیک شن. اما بعضی فوت وفن های آرایشی وجود دارن که به کمک اونا می تونید این منافذ بزرگ رو بپوشونین و به ظاهری صاف و یکدست برسین.

قدم اول:

قبل از زدن کرم پودر مقدار بسیار کمی از کرم شامل رتینوئید و ویتامین آ به صورتتون بزنین تا محافظتی روی پوست شما بسازه. به کار گیری این کرم می تونه به کوچیک کردن منافذ باز پوست کمک کنه و ظاهری صاف تر به وجود بیاره. قبل از رفتن به مرحله ی بعد اجازه بدین کرم به طور کامل روی صورتتون خشک شه.

قدم دوم:

از یه کرم زیرساز آرایش شامل «دایمتیکون» استفاده کنین و اونو به سراسر صورتتون بزنین. متخصص پوست و استادیار دانشگاه پزشکی نیویورک، دکتر Ariel Ostad می گوید: کرم پودر می تونه وارد منافذ باز صورت شه و اونا رو بزرگ تر از قبل نشون بده. پس بهتره کرم پودر رو بطور مستقیم روی پوست استفاده نکنین.

قدم سوم:

مقدار کمی از کرم پودر رو از طریق ی انگشت یا برس آرایشی یا اسفنج روی صورتتون پخش کنین. از کالاهایی که روی اونا عبارت noncomedogenic درج شده استفاده کنین. این عبارت به این معناست که این اجناس باعث انسداد منافذ پوستتون نمی شن.

استفاده ی زیادتر از اندازه از کرم پودر، نه فقط باعث کوچیک بنظر رسیدن منافذ نمی شه، بلکه باعث می شه توجه بیشتری به این منافذ و هم اینکه چروک ها و خطوط ریز صورت جلب شه.

قدم چهارم:

درطول روز بجای به کار گیری پودر، چربی اضافه پوست رو از طریق ی دستمال های مخصوص جاذب چربی صورت پاک کنین. لایه های زیاد آرایش روی صورتتون باعث انسداد منافذ می شه و باعث می شه بزرگتر شن.

توجه کنین که اگه دارای پوست حساس و آلرژیک هستین، همیشه مقدار کمی از لوازم آرایش جدیدتون رو روی قسمت کوچیکی از پوستتون امتحان کنین.

چند نکته ی قابل توجه

قبل از خواب، آرایشتان رو پاک کنین. وقتی شما خوابین، آرایش می تونه به داخل منافذ پوستتون نفوذ کنه و اونا رو بزرگتر نشون بده، و هم اینکه باعث ایجاد لک روی صورتتون می شه.

پوستتون رو از طریق اسکراب، لایه برداری کنین تا سلول های مرده ی پوست که باعث انسداد منافذ می شن، جدا شن. David E. Bank متخصص پوست در نیویورک میگه :۲ تا ۳ روز در هفته از یه اسکراب به همراه یه لایه بردار شیمیایی مثل سالیسیک اسید استفاده کنین. اگه شما پوست چرب و منافذ باز دارین، این کار بسیار به درد بخور هستش.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سرخاب سفیداب