متفرقه

چگونه موهای خود را بشوییم؟

شستن موی سر

یکی از مهم ترین مراحل روتین مراقبت از موها، اینه که موهاتون رو با به کار گیری روغن گرم ماساژ بدین. می دونین این کاری عالیه که می تونین قبل از حموم کردن انجامش بدین؟

این کار نه فقط موهاتون رو نورانی می کنه، بلکه به ارتقای سلامت موهاتون هم کمک می کنه. در روتینای مراقبتی، بعضی از اقدامات، کمی کثیف کاری دارن. بعضی وقتا هم از اونجایی که وقت طلاست، دوست داریم تا از وقتمون بهترین استفاده رو ببریم.

به همین دلایل، تلاش کردیم تا چند مورد از کارای مراقبتی که می تونین قبل از رفتن به حموم و شستشوی موهاتون انجام بدین رو براتون فهرست کنیم.

  1. جدای از اینکه می تونین دو نوع روغن، مثلا روغن کرچک و زیتون یا بادام رو باهم مخلوط کنین، هم اینکه می تونین یه کپسول ویتامین ای هم به ترکیبتان اضافه کنین تا ریزش موهاتون هم متوقف شه. موهاتون رو دست کم به مدت ۲۰ دقیقه با ترکیبی که درست کردین ماساژ بدین.
  2. هیچوقت موهاتون رو با آب داغ نشویید، چون که در آخر موهاتون خشک و زبر می شه.
  3. حتی می تونین با به کار گیری ترکیب ماست و تخم مرغ، قبل از شستن موهاتون، از امتیازات نرم کنندگی اش بهره ببرین. این مخلوط یکی از بهترین نرم کننده های طبیعیه، و می تونه بدون این دست اون دست کردن موهاتون رو نورانی کرده و گیسوانتان رو قابل کنترل کنه.
  4. با مخلوط کردن عسل و شیر دلمه شده هم یه ماسک مو بسازین. عسل به موهای شما رطوبت بخشیده و اونو نرم می کنه.
  5. دو موز رسیده رو له کنین تا به حالت خمیری در بیان. ۲ قاشق غذاخوری سس مایونز و یه قاشق غذا خوری روغن زیتون به اون اضافه کنین. ترکیب بدست اومده رو به موهاتون بمالید و یه ساعت صبر کنین. بعد موهاتون رو با آب ولرم بشورید. با در نظر گرفتن اینکه موز اثرات نرم کنندگی خوبی روی موها داره، این ماسک واسه اونایی که موهای خشک و زبری دارن عالیست.
  6. ۳ قاشق غذاخوری لوبیای هندی رو در طول شب بخیسانید و روز بعد اونو بکوبید تا حالت خمیری پیدا کنه. بعد یه تخم مرغ رو بزنین و اونو بهمراه یه قاشق غذاخوری آبلیمو و یه فنجون ماست با خمیرتون مخلوط کنین. مخلوط بدست اومده رو به موهاتون بمالید، و اجازه بدین نیم ساعت روی موهاتون بمونه، بعد موهاتون رو با آب سرد بشورید.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سرخاب سفیداب سلامت مو