متفرقه

چگونه مژه مصنوعی را بچسبانیم؟

apply-fake-eyelashes

داشتن رژهای بلند و پرپشت رو کی نمی خواد؟ اما بعضی وقتا همه چیز ایده آل نخواد بود و باید به وسایل مصنوعی تکیه کرد، در این مقاله هرآنچه که نیازه درباره ی مژه های مصنوعی بدونین رو بازگو کردیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ می خواهید واسه مناسبت بعدی، با مژه مصنوعی به ظاهر بهتری برسین؟ در ادامه ی مطلب هر اون چیزی که نیازه بدونین رو می خونید. فهمیدن به اینکه دقیقا چه وقتی از مژه های مصنوعی و چسب روی چشمون تون استفاده کنین، واقعا پیچیده س. اما میخوایم بگیم هیچ نگران نباشین چون که ما به پیش کورتنیبوهلر، مدیر عامل و بنیان گذار برند مژه ی مصنوعی Sugarlash و برنده ی جوایزی در مورد ی میکاپ اومده ایم تا گذاشتن مژه ی مصنوعی به روش حرفه ای در منزل رو، یاد بگیریم.

مژه ی مصنوعی یا اکستنشن مژه؟

درحالی که اکستنشن مژه طول عمر بیشتری داره، بوسیله یه آرایشگر حرفه ای باید انجام شه، نیاز به هزینه ی بیشتر داره و مواردی دیگه که کورتنی در ادامه به اون ها اشاره می کنه، مژه های مصنوعی انتخاب ایده آلی واسه یه شب در گردش یا مهمانی هستن که می خواهید خودتون اون رو بذارین و به دنبال صرف هزینه ی بالا نیستین.

دانه به دانه یا گروهی؟

انتخاب بین کاشت مژه ی دانه به دانه (همونجوریکه به نظر می رسد به صورت دانه به دانه، در امتداد مژه هاتون با چسب ضعیف چسبونده می شن. ) یا گروهی ( وگرنه به صورت دسته های ۵ الی ۷ تایی مژه که بازم با چسب ضعیف چسبونده می شه. )، به اولویت مزیت هاشون و اندازه مهارت برمیگرده. کورتنی می گوید: « کسائی که از چسبای نیمه موقت اکستنشن مژه که تا هفته ها دووم دارن واسه این مژه ها استفاده کنن، دچار درد سر می شن. این موضوع واسه مژه های طبیعی تون که غرق در چسب می شن، مضره چون که در این حالت مژه های طبیعی نمی تونن رشد و ریزش مناسب داشته باشن. »

بسیار ، چیجوری از مژه های مصنوعی استفاده کنیم؟

طبق گفته های کورتنی، این ۶ مرحله ایه که شما نیاز دارین:

۱- اول میکاپ رو کامل بکنین. مژه های مصنوعی می تونن آخرش گذاشته شن. (بله، حتی ریمل و خط چشم تون رو هم بکشین.)

۲- اگر قرار نیس میکاپ داشته باشین، با فرمژه، مژه هاتون رو فر کنین و ریمل بزنین.

۳- مژه ی مصنوعی رو به دور انگشت تون بپیچید تا به اون شکل منحنی زیبایی بدین. این کار باعث می شه راحت تر استفاده شن.

۴- مژه ی مصنوعی رو روی پلک تون اندازه گیری کنین و به اندازه ی دلخواه اون رو ببرین.

۵- یه خط باریک از چسب مژه رو روی نوار مژه بچسبونین و ۲۰ الی ۳۰ ثانیه صبر کنین تا نوار مژه چسبناک شه.

۶- با انگشت یا موچین ابرو، نوار مژه رو روی پلک تون بذارین. نوار مژه رو در امتداد خط مژه هاتون فشار بدید و به گوشه های داخلی و خارجی توجه خاص داشته باشین تا اون ها خوب در محل مناسب قرار بگیرن.

اما صبر کنین! مژه های مصنوعی واسه مژه های طبیعی مضر نیس؟

کورتنی می گوید: « اگه خانوم ها هر روز از مژه ی مصنوعی استفاده کنن، احتمال آسیب رسوندن به مژه هاشون زیاده. این به این دلیله که مایع چسب به خط مژه نفوذ می کنه و مژه های تازه روییده شده رو به خود می چسباند. وقتی که در انتهای روز مژه های مصنوعی رو ورمیداره، همراه با اون تعدادی از مژه ها کشیده می شن و باقی اون ها تحت فشار قرار می گیرند. »

سخن آخر: « پیشنهاد می کنم اگه قراره دائم از مژه مصنوعی استفاده کنین، اون رو به هفته ای یه بار محدود کنین و به جای کشیدن اون ها واسه برداشتن از صابون و روغن یا آب گرم استفاده کنین تا مژه های طبیعی تون کنده نشن. »

خانوم های قشنگتر، حالا به سراغ اون مژه ها برید!

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

چیجوری خط چشم گربه ای بکشیم؟

آرایش چشم زیبایی چشم مجله تناسب اندام