متفرقه

چگونه مژه های بلند و پری داشته باشیم؟

مژه بلند lashes

کارشناسان، حولوحوش مثب و منفی راه های جور واجور بلند کردن مژه ها وجایگزینی واسه ریمل رو بررسی کرده ان. تعداد بسیار کمی از خانوم ها با مژه هایی باشکوه و تیره، یعنی دقیقا همون چیزی که همه به اون شدیدا علاقه داریم به دنیا اومده ان. این خانوم های خوش شانس خیلی راحت واسه داشتن ظاهری بدون آرایش، از خیر ریمل زدن می گذرند!

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ اما اینکار واسه ما با مژه های کوتاه و کم پشت و یا اونقدر بلوند که تقریبا نامرئی بنظر میرسن، اصلا کار آسونی نیس.

ما مجبوریم که واسه داشتن مژه هایی قشنگتر، به آرایش تکیه کنیم. درسته؟ اما ممکنه دیگه اینطور نباشه! به نظر می رسد هرساله نام ریمل ها طولانی تر و جذاب تر می شن، اما حتی آخرین ریمل هیپنوتیزم سه برابر کننده هم دارای مشکلات مخصوص به خودشه. فرق نداره اونو از داروخونه گرفته باشین یا یه مغازه معتبر، ریمل عادیست یا ضد آب، بهرحال ریمل همیشه با دردسر همراه س.

کثیف کاری می کنه، روی مژه ها بطور یه دست قرار نمی گیرد، خشک می شه، تاریخ انقضایش به پایان می رسد، باعث می شه موقع به کار گیری ریمل قیافه ی خنده داری پیدا کنین، و بعد آخر شب هم باید کلی زحمت بکشین و اونو از چشم هاتون پاک کنین. و بدتر ازهمه اینکه ریمل ممکنه باعث شه مژه هاتون سریعتر از همیشه بریزن و هرچقدر از اون بیشتر استفاده کنین، احتمال آسیب به مژه های طبیعیتان بیشتر می شه.

اینجا راه بهتری واسه گرفتن مژه هایی قشنگتر هست. حالا خوبیش اینه، راه هایی هستن که می تونن جادو کنن! اگه شما به دنبال راه سالمتری واسه زیبایی مژه هاتون هستین و یا می خواهید صبح ها در زمان صرفه جویی کنین، یکی از این راه حل ها شک نداشته باشین مناسب شماس.

این مطلب رو بخونین تا در مورد حولوحوش مثبت و منفی پنج راه افزایش طول مژها بیشتر یاد بگیرین.

مژهای مصنوعی

امتیازات: شما می تونید اونا رو بسیار ارزون پیدا کنین و اینکه اگه از اونا خوب نگهداری کنین، می تونید چند بار از اونا استتفاده کنین. هم اینکه شکل های جور واجور مختلفی هست. از مژه ها با ظاهری طبیعی تا مژه های کلفت و تیره، و مدل هایی که واقعا بلند هستن. شما حتی می تونین با به کار گیری مژه های تکی ظاهری طبیعی تر داشته باشین. هم اینکه بر خلاف ریمل های ضد آب خیلی راحت در آخر روز، از روی چشم جدا می شن.

مشکلات: گذاشتن اونا می تونه وقتگیر و آزار دهنده باشه. زحمت زیادی واسه چسب زدن و قرار دادن اونا به شکل درست روی چشم هست تا صاف و مرتب بایستند. تنها راه حل هم، تمرین کردنه. هم اینکه می تونن بسیار ارزون باشن، اما اگه هر روز از اونا استفاده کنین، هزینه هاتون بالا میره. در اخر، ممکنه به دلیل استفاده ی ناجور غیر طبیعی بنظر برسن، مخصوصا در نور روز.

خلاصه: مژه های مصنوعی یه راه بسیار خوب واسه داشتن مژه هایی خیره کننده در مدت زمان کوتاهی هستن، وقتی که مجبورین، از اونا استفاده کنین. پیدا کردن مجموعه ای ارزون که طبیعی بنظر برسه، قرار دادن با کمترین زحمت روی چشم، و ذخیره سازی اونا به درستی واسه استفاده ی بعدی، همه بخشی از پروسه یادگیری هستن. اگه به دنبال یه جانشین سریع واسه ریمل زدن در صبح هستین، انتخاب خوبی نیس.

اکستنشن مژه

امتیازات: اکستنشن های مژه جانشین با دووم تر و طبیعی تری نسبت به مژه های مصنوعی هستن. هم اینکه اینکه به برنامه ی روزانه نیاز ندارن. تنها حدود یه ساعت طول می کشد تا در سالن اعمال شه، و فرایندی به طور کامل بدون درده. اکستنشن ها حدود یه ماه دووم دارن، و شاید در این مدت به این نتیجه می رسید که احتیاجی به ریمل ندارین.

اکستنشن، تقریبا گزینه ی مناسبی واسه همه ی افراده. حتی اگه از لنزهای چشمی استفاده می کنین، مژه های کوتاه و یا بلندی دارین و یا چشم های حساسی دارین. هم اینکه می تونید مژه هاتون رو هرطور که دوست دارین انتخاب کنین. فقط کافیه با متخصصتان درباره گزینه های جور واجور مشورت کنین.

مشکلات: اکستنشن ها، گرانتر از مژه های مصنوعی و یا ریمل هستن، و نیازه هر ماه یک تا دوبار اینکار رو انجام بدین. شما می تونید سالن هایی رو پیدا کنین که این خدمات رو با هزینه ای کمتر ارائه میدن، اما مراقب باشین، این معامله ایست که بیشتر از اینکه خوب باشه، دارای ریسکه. پس از همه اینکه، ما در حال صحبت درباره ی قسمت ظریف و حساس دور و بر چشم هستیم.

اول درباره ی سالن، خوب تحقیق کنین و سوال هایی سوال کنین. شما سالنی می خواهید که با تجربه باشه و از مژه هایی از جنس موی سمور یا راسوی مصنوعی و چسب های بدون فرمالدئید (و اگه به لاتکس حساسیت دارین بدون لاتکس) استفاده کنه. یه عیب دیگه اینه که این مژه ها می تونن گول زننده باشن. شما باید هنگام حموم کردن، شستن صورتتون، دست زدن به چشم هاتون، پاک کردن آرایش چشمتون، و حتی خوابیدن در موقعیت های خاص، بسیار مراقب باشین تا از افتادن قبل از موعد اکستنشن هاتون جلوگیری کنین.

خلاصه: اکستنشن مژه یه راه حل مناسب واسه داشتن مژه هایی با شکوه در دراز مدت و بدون نیاز به آرایشه. اما می تونن هزینه بر باشن و اینکه باید بطور مرتب بازسازی شن. این گزینه انتخاب مناسبی واسه مناسبت های خاصه، مثل عروسیتان و یا واسه تعطیلاتی که نمی خواهید در اون تموم مدت نگران ریملتان باشین.

رنگ کردن مژه

امتیازات: رنگ کردن مژه ها می تونه باعث شه مژه هایی که از قبل داشتین تیره تر و بلند تر بنظر برسن. خیلی از ما مژه هایی داریم که در آخر بلوند می شن. رنگ کردن مژه ها می تونه با نشون دادن اینکه مژه های شما چقدر بلند هستن، باعث غافلگیریتان شه! هم اینکه، دیگه احتیاجی به ریمل دارید. می تونید خیلی راحت فقط مژه هاتون رو فر کرده و از خونه خارج شید. راه های بسیار زیادی وجود دارن تا مژه هاتون رو رنگ کنین. می تونید به سالن های آرایشی برید تا خدمات مختلفی به شما ارائه بدن و یا در خونه با بسته های خونگی این کار رو انجام بدین.

مشکلات: می توان گفت هیچ راه تایید شده ای بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا واسه رنگ کردن مژه ها وجود نداره. چه به سالن های زیبایی برید و چه در خونه با بسته های خونگی این کار رو انجام بدین، خودتون رو در خطر تحریک شدن چشم و پوستتون و حتی در شرایط بد، کوری قرار می بدید! هم اینکه، رنگ کردن در واقع مژه های شما رو بلند و کلفت نمی کنن. فقط اونا رو بهتر نشون می دهد. اگه شما مژه هایی تیره دارین که کوتاه و پراکنده هستن، رنگ کردن واسه شما کاری انجام نمی دهد.

خلاصه: رنگ کردن مژه ها می تونه واسه کسائی که مژه های بلند اما کمرنگ داره فوق العاده باشه. اما اول باید حتما قبل از انجام این کار واسه اولین بار تحقیق کنین تا از ایجاد آسیب ی دائمی جلوگیری کرده باشین. بهتره واسه انجام این کار به سالن های معتبر مراجه کنین که از رنگ های گیاهی استفاده می کنن.

لاتیس

امتیازات: لاتیس (Latisse) یه داروی تقویت مژه س و اولین و تنها درمان تایید شده بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکاست که باعث کلفت شدن و بلندتر شدن مژه ها می شه! این دارو واسه جواب دادن روی همه ی افراد گارانتی شده، و نه فقط باعث بلندتر و کلفت تر شدن مژه ها می شه، بلکه اونا رو تیره تر هم می کنه.

شما می تونید اونو واسه ابروهای خود هم استفاده کنین. و در واقع هیچ کدوم از مشکلات دیگه درمان های کوتاهی مژه رو نداره. خیلی راحت اونو یه بار در روز روی مژه هاتون بزنین و بعد روال عادی خود در روز رو پیش بگیرین. اگه می خواهید ریمل بزنین، و اگه نمی خواید نه! هر نوع پاک کننده و یا کرم چشمی رو که می خواهید استفاده کنین، و هیچ نگرانی واسه خوابیدن روی صورت و یا آب زدن به مژه هاتون هم نداشته باشین.

مشکلات: این درمان، گرانه. و حتما نیاز به یه نسخه از متخصص پوستتون دارین. هرروز باید ازش استفاده کنین و حدود ۱۰ هفته طول می کشد تا به نتیجه برسه. اگه درمان رو قطع کنین، مژه هاتون به شکل قبلی برمیگرده. و در آخر، همیشه یه مقدار احتمال کوچیک واسه مشکلات دارو هست که شامل تیره شدن رنگ چشم و پوست پلکتون و تحریک می باشه. با اینکه این مشکلات جانبی بسیار نادر هستن.

خلاصه: لاتیس یکی از گرانترین روش هاست (مگه اینکه شما دارای اکستنشن های گران قیمتی برروی مژه هاتون باشین که نیازمند بازسازی ماهانه هستن) و هم اینکه احتمال کمی واسه حساسیت های چشمی و تیرگی چشم هست. بهرحال اگه می خواهید این مقدار هزینه کنین، این درمان شاید بهترین گزینه واسه داشتن مژه هایی رویاییست که طبیعی بنظر می رسند و نیازمند مراقبت کمی هستن.

روغنای طبیعی

امتیازات: روش هایی طبیعی، معمولا جانشین های امن تر و ارزون تر واسه گزینه های مثل لاتیس هستن. این درمان ها بسیار ساده و تنها نیازمند به کار گیری یه یا دو نوع روغن روی مژه ها هستن. روغن کرچک، نارگیل، ویتامین E، بادام، و زیتون، فقط تعداد کمی از گزینه های محبوب واسه افزایش طبیعی رشد مژها هستن. شما می تونید تنها یکی از این روغن ها (کرچک بهترین انتخابه چون پر از اسیدهای چرب و ویتامین E هستش) و یا مخلوطی از آنهارا واسه ساخت یه ماده دست ساز افزایش دهنده رشد مژه ها انتخاب کنین.

می تونید این روغن ها رو با قیمتی کم در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و یا به شکل آنلاین بخرین. فقط مطمئن باشین که این روغن های ارگانیک، خالی از هیچ گونه مواد اضافی و رایحه باشن. می تونید از یه برس ریمل تمیز واسه زدن روغن به مژه هاتون، هر شب و قبل از رفتن به تخت خواب استفاده کنین. هم اینکه می تونید از این مواد واسه ابروهایتان هم استفاده کنین.

مشکلات: این روش با اینکه ارزون ترین روشه، اما در عین حال کنه ترین روشه و نتیجه ای بسیار رویایی هم نخواد داشت. شما شاید صاحب مژگانی عجیب پس از مصرف یه ماه س روغن کرچک نمی شید. هم اینکه ممکنه این روش کمی کثیف و تا حدودی آزار دهنده باشه، مخصوصا اگه از روغن سنگینی مانند روغن کرچک استفاده کنین. واسه همینه که داشتن یه برس ریمل ضروریست. اما باید بسیار مراقب باشین تا برس ریملتان رو تمییز نگه دارین، تا از ورود باکتری به چشماتون جلوگیری شه.

خلاصه: این روش اگه درست انجام شه بی خطر و هم اینکه ارزانه. اما نباید انتظار نتایجی فوری داشته باشین. کم کم، مژه های شما قوی تر و هیدراته تر (مرطوب تر) می شن، و در نتیجه ریزش اونا کمتر می شه. این باعث می شه که بلندتر و کلفت تر (و نه تیره تر) نسبت به قبل به نظر برسن.

چیجوری از پوست دور چشم مراقبت کنیم؟

ترفندهای زیبایی صورت

زیبایی چشم مجله تناسب اندام چیجوری