متفرقه

چگونه می‌توان روح انسان را اندازه گرفت؟

سپتامبر 20, 2019

روح آدم

شما چیجوری روح رو توصیف می کنین؟ وقتی که قرار باشه یه معنی رو با کلمات توصیف کنیم، پیدا کردن یه تعریف مناسب می تونه مشکل باشه. روح نوع رفتار یه شخصه یا طبیعت عادی و انسانی اونا، یا اینکه یه معنی عمیق تر و سخت تر در پشت اون نهفتهه؟

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ هرچند پیدا کردن یه تعریف کامل واسه روح میشه رقابت برانگیز باشه، یه عصب شناس به نام میگوئل نیکولیس باور داره که میشه روح رو اندازه گیری کرد— و این فرق میان باورهای آدما و نگاه های جور واجور اونا به جهان رو توضیح میده.

اون در این مورد گفت “من فکر می کنم که کلمۀ روح – بستگی داره چی رو با اون تعریف کنین. اگه که یه هالۀ روحانی که خارج از بدنه رو تعریف می کنین، من نمی تونم اونو اندازه بگیرم. اگه که روح رو با طبیعت آدم یکی می دونه، مراتب رفتارها و عکس العملایی که ما میدونیم آدما تحت شرایط مخصوصا از خود نشون می أهند، قابل اندازه گیریه.”

اون توضیح داد که ذهن ما فرصتای بی پایانی رو واسه اندازه گرفتن چگونگی رفتار یه آدم تو یه موقعیت مخصوصا به ما میده، و با مطالعۀ این ما می تونیم سر در بیاریم که چی باعث می شه یه رفتار مشخص رو داشته باشیم. نیکولیس در ادامه گفت “ذهن نیاز به یه داستان داره، ذهن نیاز به یه نمایشنامۀ منطقی داره که بگه ما از کجا اومدیم و به سمت چی میریم.”

اختصاصی هافینگتن پست

No Comments

Leave a Reply