متفرقه

چگونه ناخن های خود را تقویت کنیم؟

سپتامبر 20, 2019

nails

قوی کردن ناخن شاید واسه خیلی از ما مسئله ای غیر مهم به نظر برسه اما واسه اونایی که به زیبایی ناخن اهمیت میدن مسئله داشتن ناخنایی قوی خیلی با اهمیته.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ ناخنا از لایه های کراتین ساخته شدن. ناخنای سالم صاف، یکرنگ و بدون هیچ رنگ پریدگی هستن و ناخنای ضعیف شکننده و رشد کمی دارن. نبود مراقبت درست ناخنا مثل زیاد به آب زدن یا استفاده همیشگی لاک باعث می شه ضعیف و شکننده شن. واسه تقویت ناخنا باید سبک زندگی سالمی داشته باشین، برنامه غذایی خودتون رو تغییر بدید و به ناخنا رسیدگی کنین. در این جا چندین روش واسه تقویت و رسیدگی به ناخنا آوردیم.

روغن زیتون

هیچ چیزی بیشتر از روغن زیتون در تقویت ناخنا موثر نیس. روغن زیتون با رطوبت رسانی به ناخنا و نرم کردن کوتیکولا بهترین درمان واسه ناخنای ضعیف و شکننده س. روغن زیتون رو به چند روش می تونین استفاده کنین: ناخنا رو با روغن ماساژ بدید و بعد از ۱۵ دقیقه بشوئید. این کار رو ۲ الی ۳ بار در روز تکرار کنین.

۳ قاشق چای خوری روغن زیتون گرم رو با ۱ قاشق چای خوری آبلیمو ترکیب کنین و با گوش پاک کن به ناخنا بمالید. بعد از خشک شدن دستکش بپوشید. این کار رو هنگام خواب انجام بدین و بذارین تا صبح روی دستا بمونه. صبح روز بعد با آب گرم بشوئید.

چای سبز

چای سبز یکی از مفیدترین گیاهان واسه سلامتی در طبیعته. این گیاه نه فقط به نابود کردن چربیای بدن کمک می کنه بلکه آنتی اکسیدان موجود در اون از شکنندگی ناخنا جلوگیری کرده و اونا رو تقویت می کنه. هم اینکه از زرد شدن رنگ ناخنا هم جلوگیری می کنه.

واسه استفاده اول چای سبز رو دم کنین و در فنجون بریزین. پس از سرد شدن ناخنا رو داخل اون بذارین. این کار رو ۲ بار در هفته به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه انجام بدین.

علاوه بر این روش می تونین با ترکیب ۲ قاشق چای خوری چای سبز، مقداری نمک و چند قطره روغن جوونه گندم محلولی درست کنین و ناخنا رو به مدت ۵ دقیقه داخل اون بذارین. بعد با دستمال خشک ناخنا رو پاک کنین. این کار رو دو بار در هفته انجام بدین.

روغن درخت چای

این روغن گیاهی ناخنا رو خوب تقویت می کنه. خاصیت ضدعفونی کننده این روغن با عفونتای قارچی که باعث شکنندگی و ضعف ناخنا می شن مقابله می کنه.

چند قطره روغن درخت چای رو داخل کمی آب گرم بریزین و به مدت ۳ دقیقه ناخنا رو داخل اون بذارین. این کار رو هر چند مرتبه که می تونین در هفته تکرار کنین.

بذر کتون

عناصر موجود در بذر کتون مثل: ویتامین B، منیزیم، پتاسیم، لسیتین، زینک و پروتئین واسه سلامت ناخنا بسیار مهم و حیاتی هستن. هم اینکه بذر کتون شامل اسیدهای چرب اومگا۳ که واسه سلامت ناخن لازم هستنده.

قبل از خواب کمی روغن زیتون به ناخنا بمالید و با دستکش بخوابین.

ویتامین E

ویتامین E رو میشه ویتامین تقویت کننده ناخنا نامید. خاصیت رسوبت رسان این ویتامین ناخنا رو مرطوب و سالم نگه می داره.

کپسولای ویتامین E رو بشکنید و روغن اون رو خارج کنین. بعد ناخنا رو با روغن ماساژ بدید. این کار رو هر شب قبل از خواب انجام بدین. البته می تونین با مشورت دکتر قرصای ویتامین E رو استفاده کنین.

سرکه سیب

سرکه سیب پر از منیزیم، پتاسیم، کلسیم و آهنه. ناخن رو هر روز به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه داخل سرکه سیب بذارین و این کار چند هفته پشت سر هم تکرار کنین.

تغذیه مناسب واسه پوست قشنگتر

چیجوری قشنگ تر باشیم؟

بدونیم زیبایی ناخن چیجوری

No Comments

Leave a Reply