متفرقه

چگونه نیمه گمشده خود را پیدا کنیم؟

سپتامبر 20, 2019

وقتی که پم سبد میوه های مورد علاقه ام رو به گوشه ای پرتاب کرد و تموم اونا رو روی زمین ریخت، صفحه تلویزیون مورد علاقه ام رو شکست و بعد از چند ثانیه، به آشپزخانه رفت و بعد از ریختن یه لیوان چای معطر واسه خود بطری رو برداشت و اونو به زمین کوبید به طور کامل راضی شدم که در انتخابم واسه شریک زندگی اشتباه کردم. نه فقط واسه دوستان و خونواده مون، بلکه حتی واسه خودمون هم روشن بود که ما به درد هم نمی خوریم. با این حال، ما اون قدر عاشق همدیگه بودیم که نمی تونستیم این رابطه رو به هم بزنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ هر چند عشق، اولین عنصر حیاتی داشتن یه رابطه گرم و دلپذیره، اما چهار سال بودن با پم به من ثابت کرد که عشق همه چیز نیس و نمی تونه همه مشکلات رو برطرف سازه چون با وجود عشق دیوونه کننده ای که بینمون بود، تفاوتا داشتن ما رو از پای در می آوردن. البته باید بگم که من از وقتی که با پم سپری کردم اصلا پشیمون نیستم چون که اون رابطه هم خاطرات خوب و لحظات لذت بخشی برام داشت که نمی تونم اونا رو رد کنم اما الان که تونستم ازدواجی پایدار و همراه با احترام داشته باشم می دونم که باید خیلی زودتر اون رابطه رو تموم می کردم. پس در این مقاله می خوام اشتباهات خنده دار و آموزنده ام رو با شما در میان بذارم تا شاید در آینده شما دچار اینجور اشتباهاتی نشید.

در شریک آیندتان باید دنبال چه ویژگیایی باشین

در ازدواج چیزی مثل تیغهای قیچی باشین، یعنی طوری به هم پیوند بخورین که هیچکی نتونه شما رو از هم جدا کنه؛ اگه به تیغهای قیچی دقت کرده باشین می بینین که بیشتر اوقات در جهت مخالف هم حرکت می کنن، اما همیشه هر کسی رو که بینشون قرار گیرد مجازات می کنن. سیدنی اسمیت

من و پم چهار سال در غم و شادیا در کنار همدیگه زندگی کردیم اما زندگیمون همیشه بالا و پایین داشت. ما همیشه در مورد مذهب، تعداد فرزندان، جایی که باید زندگی می کردیم، چیجوری پول خرج کنیم و حتی خرید یه بطری شراب با هم اختلاف داشتیم و هیچ وقت نتونستیم با هم به تفاهم برسیم.

چیجوری نیمه گمشده خود رو پیدا کنم؟

وقتی که من و پم از هم جدا شدیم، من عزممو جزم کردم که در روابط بعدی ام به تموم چیزایی که نتونسته بودم در این رابطه به اونا برسم برسم و حتی بعضی خواستم رو غیر قابل گفتگو بدونم و اصلا در موردشون کوتاه نیایم.

من و همسر جدیدم هم بر سر چیزایی با هم کلنجار میریم اما مسئله اینه که ما از بحث هامون نتیجه می گیریم و این بحثا اونو به همسر بهتری تبدیل کردن.

  1. ارزشای به اشتراک گذاشته شده

سلایق شما با شریک زندگی تون هماهنگه؟ اگه دوست دارین با بقیه با مهربانی سخن بگید اما شریک زندگیتون همیشه از کلمات ناجور استفاده می کنه باید بدونین که خط قرمزها رد شدن. یه روز من و همسرم نشستیم و ارزشای ارتباطی خود رو روی یه کاغذ نوشتیم و لیستی از ویژگیای که هر دو می خواستیم مرتب کردیم.

واسه گفتگوهای طولانی در مورد فلسفه و اهداف زندگی تون وقت بذارین، اما زمانتان رو واسه گفتن همیشگی چیزایی که مهم نیستن تلف نکنین.

  1. منافع مشترک

حتما لازم نیس که سرگرمیای تون دقیقا با هم یکی بودن داشته باشه، اما سوالی که پیش می اید اینه که اگه شما و همسر آیندتان هیچی مشترکی نداشته باشین واقعا چه وقتی ماه عسلتون تموم میشه؟ انجام دادن کارایی که از اونا حال می کنین می تونه باعث بیشتر شدن هیجانتان شده و به شما کمک کنه تا بتونین در بالا و پایین زندگی همدیگه رو تحمل کنین.

اگه در تلاشید تا چیزای مورد علاقه همسرتون رو بدونین و بفهمین که کدوم یکی از اونا با چیزای مورد علاقه شما یکی هستن نگران نباشین. شما می تونین کارای زیادی مانند دارت ، غواصی ، اسکیت، تیراندازی، سفر به دل طبیعت و خیلی از کارای دیگه رو امتحان کنین تا ببینین که کدوم یکی از اونا بیشتر با سلیقه هر دو نفرتون جور در میان.

  1. صداقت

واقعا روی شریک زندگی ای که همیشه شما رو دچار غم و اندوه می کنه چه نامی می تونین بذارین؟ بهترین نامی که میشه روی اونا گذاشت دروغگوه.

دروغ گفتن به اعتماد به نفس پایین، ضمیر خارج از کنترل و یا گرایشای روانی فرد برمیگرده. این رو یادتون باشه که روابط سالم هیچوقت بدون اعتماد دوطرفه به وجود و دروغ گفتن می تونه خیلی راحت رابطه ای رو که بنا نهاده اید نابود کنه.

فکر می کنین شریک زندگی شما فقط به بقیه دروغ میگه، نه شما؟ شاید، اما ۳۰ سال بعد هم اون همین کار رو می کنه؟ این موضوع رو یادتون باشه که صداقت کلید داشتن یه رابطه موفق است و اگه کسی همیشه دروغ میگه شک نداشته باشین این رابطه براش اهمیتی نداره و از به هم خوردن اون خیلی ناراحت نمیشه.

  1. استقلال

وقتی که شما واسه اولین بار نیمه گمشده تون رو ملاقات می کنین، می خواین هر دقیقه از وقتتون رو با اون بگذرونین، و همیشه و همیشه در کنارش باشین. اما بهتره این کار رو انجام ندین چون با انجام این کار شریک زندگیتون رو تو یه عشق افسانه ای گرفتار می کنین و انگار اونو به خود معتاد میسازید.

وقتی ما هر لحظه از وقتمون رو با شریک زندگیمون میگذرونیم، استقلال خود رو از دست می دیم و تموم کارامون به تاخیر می افتن. پس از یه مدت می بینین که دیگه واسه انجام بقیه کارا انرژی ای ندارین چون تموم انرژیتان رو صرف رابطه تون کردین. پس تلاش کنین واسه اوقاتی که با هم می گذرونین چارچوب خاصی قایل شید.

  1. تلاش کنین لحظاتتان سرگرم کننده باشن!

اگه زندگی تون رو با کسی شریک شید، اما چاشنی شادی و هیجان رو به اون اضافه نکنین، پس واقعا زندگیتون چه فایده ای داره؟ وقتی پنج سال پیش همسر جدیدم رو ملاقات کردم، هر دو فهمیدیم که چقدر می تونیم با هم خوش بگذرانیم و از لحظاتمان لذت ببریم. همه چیز عالی بود. ما ماجراجویی رو دوست داشتیم و به بهترین دوستان هم تبدیل شدیم. اگه هر دو از سرگرمی هاتون حال می کنین بدونین که انتخابتون درست بوده.


پیدا کردن عشق زندگی

پیدا کردن عشق زندگی

چیجوری نیمه گمشده خود رو جذب کنیم؟

انتخاب شدن از راه کسی که به اون علاقه دارین مهمه اما قدم اول واسه جذب و جلب توجه دختر یا پسر مورد علاقه تون کار کردن روی ویژگیای شخصیتون است.

جهان پر از افرادیه که منتظرن تا گوی رقابت رو از شما بربایند و در اولین فرصت معشوقتان رو از اون خود کنن پس بهتره اون قدر جذاب و دوست داشتنی باشین که به انتخاب اول فردی که به اون علاقه دارین تبدیل شید.

اینجا من می خوام به بعضی از ویژگیایی اشاره کنم که با داشتن اونا خیلی راحت می تونین مرد یا زن مورد علاقهتون رو به سمت خود جذب کنین. پس بهتره اونا رو با هم مرور کنیم

  1. صبر

پس از انجام برنامه ریزیای عروسی واسه شش ماه آینده، من و همسرم عزممونو جزم کردیم خونه مون رو بازسازی کنیم، چیزایی به اون اضافه کنیم و اونو اجاره بدیم، پس همه مبلمانمان رو فروختیم، از شغل هامون بی خیال شدیم و عزممونو جزم کردیم با ماشین خودمون به مکزیک بریم و در اونجا کار و کاسبی تازه ای رو شروع کنیم.

در این هاگیر واگیر، ما سختی زیادی رو تحمل کردیم اما همیشه یه قانون رو مورد توجه قرار می دادیم و اون این بود که قبل از حرف زدن کمی مکث می کردیم و بعد با سبک و سنگین کردم حرفمون اونو به زبون می آوردیم. هرچند این کار سخت بود اما از به وجود اومدن جنگای بی معنی جلوگیری می کرد.

  1. توانایی فراموش کردن بعضی چیزها

قبل اینکه با همسرم آشنا شوم من و همسایه ام همیشه بر سر چیزای جور واجور در حال درگیری بودیم و همیشه از هم شکایت داشتیم و این طور به نظر می اومد که اختلافاتمان هیچوقت حل نمی شن. اما وقتی که همسرم وارد زندگی ام شد فهمیدم که در خیلی از موارد اون می تونه نظر منو عوض کنه و شاید بهتر باشه بعضی وقتا بی خیال باشم و به بعضی چیزها توجه نکنم. و همین موضوع هم باعث شد که رابطه من و همسایه ام تا حد زیادی بهبود یابد.

  1. سخاوت

وقتی من از عمو راب، که حدود ۲۰ ساله با زن عمویم ازدواج کرده راز زندگی و رابطه عالیشان رو پرسیدم، به من گفت: باید در مقابل همسرت دست و دل باز باشی.

این جمله می تونه به همه چیز از شستن ظرفا و بیرون گذاشتن زباله گرفته تا کمک در کارای خونه مربوط باشه. این جمله رو همیشه یادتون باشه که اگه محبت و مهربانی بیشتری رو چاشنی رفتارتون کنین نه فقط بیشتر پذیرفته میشین بلکه پارتنرتان تلاش می کنه تا این محبت رو براتون جبران کنه.

  1. احترام به خود

همیشه تلاش کنین اول به خودتون احترام بذارین چون که این کار بقیه رو مجبور می کنه تا به شما احترام بگذراند. این اشتباهی بود که من در رابطه قبلی ام مرتکبش شدم پس شما تلاش کنین اونو تکرار نکنین.. قربونی کردن خود واسه بقیه، باعث می شه که اونا بتونن خیلی راحت شما رو ناراحت کنن.

من در رابطه دومم تلاش کردم دست کم استانداردهایی رو که برام مهم هستن تعیین کنم. وقتی که شما به خودتون عشق می ورزید و قوانینی رو واسه رابطه تون تعیین می کنین بقیه هم خود رو موظف میفهمه که به این قوانین احترام بذارن.

  1. اعتماد

اگه شما در رابطه ای هستین و فرد طرف مقابلتون شما رو مثل یه ناشناس می بینه شک نداشته باشین این موضوع براتون درد و رنج زیادی رو داره. این موضوع باعث می شه که فکر کنین طرف مقابلتون شما رو ندیده میگیره.

نکته ای که باید اینجا به شما خاطر نشون کنم اینه که درسته که اعتماد کامل می تونه لحظات خوشی رو براتون به همراه بیاره و باعث گرم تر شدن روابط عاشقانهتان شه اما این نکته رو هم یادتون باشه که اعتماد باید دو طرفه باشه و اعتماد یه طرفه و کورکورانه کار خوبی نیس.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

اختصاصی خبرهای داغ روز زناشویی زنان عشق مردان چیجوری