متفرقه

چگونه هدف زندگی خود را بیابیم؟

سپتامبر 20, 2019

پیدا کردن هدف زندگی

به عنوان یه ماموریت ذهنی و عملیاتی، من به مردم کمک می کنم تا در زندگی خود موفق شن. من به مراجعه کنندگانم کمک می کنم تا در مواردی که واسه شون از اهمیت بیشتری برخورداره بیشتر تلاش کنن و در نتیجه این موارد به یه هدف قوی واسه شون تبدیل شده و تحقق یابد. پس می خوام تغییر یکی از مراجعه کنندگان اخیرم رو که تازگیا به من مراجعه نشون داد با شما به اشتراک بذارم تا دریابید که چیجوری با به کار گیری راه هدف دارای مشابه، هدف زندگی خود رو پیدا کنین و به معنی واقعی زندگی تون پی ببرین.

چیجوری به هدف زندگی مون پی ببریم و زندگی کاملی داشته باشیم؟

تلفن من پشت سر هم زنگ می خوره و نشون می داد که یه مشتری جدید که نیازمند راهنماییای منه پرسشنامه قبل از مصاحبه رو پر کرده. اون فردی بود که در حرفه اش موفق بود و از رقابتای مربوط به کارش حال می کنه. اما مانند خیلی از مشتریان بلندپرواز دیگرم، اون در تلاش بود تا کار خود و زندگی شخصی اش رو متعادل سازه و الان به جایی رسیده بود که در مورد اهدافش در زندگی دچار دودلی شده بود و تصور می کرد بدونا دست نیافته…

فردی که من اونو ملاقات کردم، جنی (نام مستعار)، یه زن شاغل و قوی بود. حرفه شغلی جنی کم کم تموم روزای تقویم اونو به خود اختصاص داده بود و زندگی شخصی اش به حاشیه کشیده شده بود.

وقتی که اون صبحا از خواب بیدار می شد، ایمیلایی که با لیبل “فوری” مشخص شده بود و از راه همکاران و یا مشتریان براش فرستاده شده بودن، کل صندوق پستی اش رو فرا گرفته بودن.

اون زمان زیادی رو صرف مطالعه اونا می کرد تا بتونه به خواسته های تک تک اونا رسیدگی کنه و پس نیازای شخصی خود رو ندیده می تصور.

اون زمان کمی رو واسه استواری بخشیدن به روابط خانوادگی و دوستانش صرف می کرد.

اون احساس می کرد که لیست کاراش تموم نشدنیه و از خود می پرسین که زندگی به روش دیگری هم ممکنه؟

در طول مصاحبه و وقتی که اون با من تماس گرفت، من خوب می دونستم که میتونم به اون کمک کنم. من به صدها نفر از اینجور آدمایی کمک کردم و اطمینان دارم که ۸ هفته بعدی زندگی اش بسیار متفاوت هستش و همینطور هم شد.

یافته های مثبت ۸ هفته بعد

در هفته های بعد، ما تونستیم به یافته های زیر برسیم.

 • ریتم زندگی ایده آل (بدون به خطر افتادن موفقیت حرفه ای اون)
 • شروع یه عادت ورزشی روزانه
 • گذاشتن وقت واسه ایجاد دوستیای جدید
 • ساده سازی روند کاری در زندگی حرفه ای و شخصی اش
 • ایجاد فضایی جهت تحقق یه رویای بزرگ و یه برنامه عملی واسه رسیدن به اون
 • تعریف موفقیت براساس شرایط و بنا گذاشتن زندگی دور اساسی که بدون علاقه منده
 • تحقق هدف و رسیدن به اونا

من از یه روش هدف دار ۳ مرحله ای واسه جینی استفاده کردم. شمام می تونین از این روش هدف دارا واسه پیدا کردن هدف خود در زندگی استفاده کنین:

 1. تعریف اولویتای واقعی خود و حذف اهداف فرعی

واسه داشتن یه زندگی فوق العاده ، شما باید به سبک خودتون زندگی کنین نه کس دیگه.

بیشتر ما به شکلی زندگی می کنیم که بقیه از ما توقع دارن. ما عادتا و برنامه های روزانه خود رو به اون صورتی برنامه ریزی می کنیم که خونواده ، دوستان و جامعه از ما میخوان و در واقع محصول محیط دور و برمون هستیم.

توجه به اولویتای واقعی تون، زندگی شما رو به شکل چشم گیری پیشرفت می بخشه و به خصوص وقتی این تحقق پیدا میکنه که اولویتهای تون از افراد دور و بر شما فرق داشته باشه.

وقتی که این جربزه رو پیدا کردین تا زندگی تون رو دور اون چه واسه تون مهمه متمرکز کنین، شایسته زندگی رویایی خود هستین و روزای خود رو با حس عمیق تر رسیدن به هدف و تحقق اون پر می کنین.

امروزه زندگی اونقدر سخت و سهمگین شده که فاصله گرفتن از اولویتای واقعی و چسبیدن به روال عادی زندگی و اهداف دروغین چیزی پیشگیری ناپذیر و عادیه.

اهداف اشتباه اهدافی هستن که در حال کار روی اونا هستین اما اونا با اون چیزی که براتون بیشتر اهمیت دارن و فردی که مایلین باشین هیچ همخوانی ندارن. واسه بعضی افراد، صعود از نردبون پیشرفت، یه هدف اشتباهه چون اونا بیشتر از هر چیز دوست دارن تا از شغل حرفه ای خود دور شن و وقت خود رو با فرزندان شون در خونه سپری کنن.

واسه بقیه، داشتن یه وام مسکن بزرگ یه هدف غلطه؛ چون اونا آزادی و سفر به دورتا دور جهان رو دوست دارن. به خاطر ایجاد احساس تحقق و رسیدن به هدف، مهمه که زندگی خود رو با دقت بررسی کنین و در مورد سوالات زیر ۱۰۰٪ رو راست باشین:

 • چه چیز واسه تون از بیشترین اهمیت برخورداره؟
 • چه اهداف اشتباهی رو در زندگی دنبال می کنین؟

مهمه که اهداف اشتباه زندگی خود رو شناسایی و اونا رو خط بزنین. وقتی که اهداف غلط رو حذف می کنین، زندگی خود رو بر اون چیزی که بیشتر واسه تون مهمه، متمرکز می کنین و این کار فضای کافی واسه ایجاد زندگی مورد نظرتون رو جفت و جور می آورد. همچین چیزی به درستی فوق العاده س.

 1. یه چشم انداز روشن از زندگی مورد نظرتون داشته باشین

همونطور که اولویتای واقعی خود رو تعریف می کنین، می تونین یه چشم انداز روشن از زندگی رویایی تون داشته باشین.

چیجوری زندگی خود رو دور اولویتای تون بنا بذارین؟

همه چیزایی رو که می تونین در مورد زندگی مورد نظر خود متصور شید، به رشته تحریر در بیارین. بعد به این باور برسین که باید واسه رسیدن به اون تلاش کنین. این بخش کار واقعا سخته اما از اهمیت زیادی بهره مند هستش.

اگه مسافرت یکی از بزرگ ترین اولویتای شماس، باید که حرفه ای پر از آزادی داشته باشین و بیشتر، مشاغل مجازی واسه تون مناسبه تا بتونین فقط با یه لپ تاپ از هر نقطه جهان به کار خود ادامه بدین، باید باور کنین که این امکان هست.

اگه نوشتن واسه شما خیلی با اهمیته و بزرگترین هدف شما اینه که به یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز تبدیل شید، اما فکر می کنین که هیچوقت کتاب خود رو کامل نمی کنین، کارایی که هر روز انجام می دین با بی ایمانی شما نسبت به خودتون موافق می شن.

وقتی که شما انگیزه ای واسه نوشتن ندارین، نمی تونین این کار رو انجام بدین. وقتی که احساس شکست می کنین، شک نداشته باشین شکست می خورین.

اون چیزی که در مورد خودتون بدون باور دارین و اون چیزی که باور دارین واسه تون اتفاق میفته بر اعمال روزانه تون در واسه رسیدن به اهداف تاثیر می ذارن. در مورد زندگی که مایلین داشته باشین با خود رو راست باشین و بر این باور باشین که ممکنه به اون برسین.

برنامه ریزی واسه رسیدن به هدف

برنامه ریزی واسه رسیدن به هدف

 1. طرحی رو واسه رسیدن به دیدگاه خود در نظر بگیرین

بیایید از مثال نویسنده پرفروش نیویورک تایمز استفاده کنیم. اگه بزرگترین هدفتون تبدیل شدن به یه نویسنده معروف در مجله نیویورک تایمز باشه، باید واسه رسیدن به این چشم انداز، برنامه ریزی درستی داشته باشین و همیشه با خود تکرار کنین که من به این هدف دست پیدا می کنم.

البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که امیدواری صرف یه روش هدف دار نیس، پس شک نداشته باشین به یه برنامه نیاز دارین.

واسه شروع، شما باید عادت نوشتن رو در خود پرورش بدین و باید در مورد این موضوع تحقیق کنین که بیشتر چه نوع مقالاتی در این مجله چاپ می شن. در ادامه لازمه که با چند و چون و چگونگی عرضه کتاب به بازار آشنا شید و یا افراد خبره در این مورد رو استخدام کنین تا این کار رو واسه تون بکنن.

شک نداشته باشین این روند، روند ای زمانبر هستش پس باید صبور باشین. واسه کامیابی باید برنامه ای جفت و جور کنین و بعد واسه خود ضرب العجلی رو مشخص کنین تا در مهلت مقرر بدون برسین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی موفقیت چیجوری