متفرقه

چگونه همیشه خوش شانس باشیم؟

سپتامبر 20, 2019

چجوری فرد خوش شانسی باشیم؟ سوالی که ممکنه زندگی شما رو از این رو به اون رو کنه اما واقعاً جواب چیه؟

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ شاید شمام تا الان با افراد زیادی برخورد کرده باشین که از جمله های منفی مانند “بخشکی شانس یا لعنت به این شانس” و صدها جمله منفی دیگه که پایانی ندارن در اتفاقات روزانه استفاده کرده باشن.

دقت کردین که ذهن خیلی از مردم در برابر مسائل به صورت پیش فرض در حالت نا امیدی تنظیم شده. خیلی از مردم در انتخابایی که دارن گزینه هایی رو انتخاب می کنن که حالت آگاهانه نداره و دلیل اونم اینه که از کودکی تحت تاثیر محیط به یه قالب فکری ثابت عادت کردن.

مثلا، در اتفاقات به ظاهر ناخوشایندی که در زندگی پیش میاد خیلی از مردم خود رو بدشانس می خونن در واقع شخص بین دو انتخاب یعنی خوش شانسی و بد شانسی گزینه ناجور رو انتخاب میکنه و تکرار تکراری بدشانسی، تو ذهن اون تبدیل به یه باور می شه.

به درستی اگه در هر اتفاقی قبل اینکه خود رو بدشانس بدونیم، لحظه ای تامل کنیم و یه مدت به جنبه های جور واجور موضوع دقت داشته باشیم نکات مثبتی بر ما رو می شه که راه حل خیلی از مشکلاتمون هستن و چه زیباست اون وقت خود رو خوش شانس بخونیم.

فهمیدن به این نکات در هر اتفاقی، باور خوش شانس بودن رو تو ذهن استوار می کنه و این باور، خوش شانسی رو به زندگیتون فرا می خواند خوش بختی و خوشبختی به دنبال کسی میره که از ته قلب به وجودش باور داره.

در واقع در هر اتفاق سخت و ناخوشایندی نکات بسیار مهم ای پنهان که شخص به دلیل پندار اشتباهی که در ذهنش بوجود اومده از درک کردن اونا عاجزه.

از دوران کودکی به ما یاد نداده ان که ظاهر ناخوشایند اتفاقات یه روی سکه س و روی دیگه اون رو باید عاقلانه دریافت، این بُعد ماجرا شامل نکات مفیدیه که می تونه راه حل خیلی از کمبودهای زندگی باشه چه خوبه یاد بگیریم که هر اتفاقی هر چند ناخوشایند رو در جهت خودسازی به کار بگیریم.

در واقع می تونیم با جهت دادن به اتفاقات، راه تعالی خود رو تسریع کنیم نه اینکه اجازه بدیم اتفاقات روزمره ما رو از راه اهدافمون خارج کنن. جالبه اینجا اتفاقات ناخوشایند رو با چند عملکرد فیزیولوژیک بدن مقایسه کنم.

همتون شاید در خواب کابوس دیدین و یا دچار بختک شدین، شاید در ظاهر این خوابها اتفاقی باشن ولی تازگیا محققان فهمیدن که وقتی یکی از اندامای بدن در خواب دچار مشکل می شه فرد باید بیدار شه تا مشکل پیش اومده رفع شه، به نظر شما بدن چیجوری این کار رو انجام میده؟ بله، با به کار گیری یه کابوس شما رو از خواب بیدار می کنه.

با روئیاهای شیرین می تونه ما رو از خواب بیدار کنه؟ خیر. حالا شما با دونستن این مطلب به جای اینکه از خوابتون شکایت کنین میدونید که یکی از اندامهای شما از خطری بالقوه در امان مونده و واسه این موضوع قدردان کابوسی هستین که شما رو بیدار کرده و این همون بُعد دور از ذهن اتفاقاته.

 یکی دیگه از مکانیسمای فیزیولوژیک که در بدن هست عملکرد درده، وقتی که جایی از بدن دچار مشکل می شه بدن تلاش داره با ایجاد حس درد، شخص رو نسبت به مشکل پیش اومده آگاه کنه تا مشکل پیش اومده رو مرتفع سازه و از بیماریای بعدی جلوگیری کنه.

 اتفاقات ناخوشایند هم ممکنه فرد رو به مشکل و یا کمبودی در زندگی آگاه کنن و اون رو واسه پیدا کردن راه حلی واسه جلوگیری از اتفاقات بد بعدی تشویق کنن.

اگه بدونین که اتفاقات ناخوشایند، کابوس و درد سازوکارهایی هستن که میشه از اونا واسه بهتر شدن کیفیت زندگی استفاده کرد دیگه در هر اتفاقی شروع به شکوه و شکایت نمی کنین، بلکه با تامل بیشتر و دقت کردن به جنبه های جور واجور اون، پیامای مناسبی دریافت می کنین که می تونن شما رو از نظر ذهنی یه پله بالاتر ببرن.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

روانشناسی مردمون چیجوری

No Comments

Leave a Reply