چگونه همیشه زیبا به نظر برسیم؟

چگونه همیشه زیبا به نظر برسیم؟

رازهای جذابیت همیشگی

در کنار لذتی که همسران باید از اخلاق و منش همدیگه ببرن، لذت بردن از ظاهر و قیافه همدیگه هم چیزی مهمه چون تامین این نیاز مستقیما بر ایجاد روابط دوستانه تر و روابط زناشویی مطلوب تر اثرگذاره. با این وجود چه حد و مرزی رو باید واسه زیبایی در ازدواج در نظر گرفت؟

می گن زیبایی عادی نمی شه اما زشتی واسه همیشه در چشم می مونه و فرد رو آزار میده. یعنی اگه خصوصیتی در ظاهر نامزدتون می بینین که دوست ندارین، باید بدونین که همیشه با اون مشکل دارید. منظور از زشتی، معیارهای عمومی جامعه نیس. ممکنه چیزی از دید اجتماع بیریخت نباشه اما از نظر شما شدیدا ناخوشایند به نظر برسه. پس، معیارها در زیبایی به طور کامل فردیه.

جذاب باشیم یا قشنگتر؟

در بحث «زیبایی» زن و شوهر نکته ای اساسی هست که شاید تا الان کمتر به اون پرداخته شده باشه. تا وقتی که ما به اشتباه تصور کنیم زیبایی آدم فقط و فقط در چهره و ظاهر اون خلاصه می شه، اون گاه با این پریشونی و گیجی بزرگ روبه رو میشیم که به چه دلیل در موارد زیادی زن یا مردی قشنگتر رو در کنار همسری معمولی یا نه خیلی قشنگتر می بینیم اما زندگی شون پر از جست و خیز و نشاطه، هیچوقت فرد زیباتری به چشمشون نمیاد و رضایتمندی از زندگی در وجود هر دوشان موج می زنه اما اون طرف ماجرا زوجایی رو می بینیم که همسری بسیار قشنگتر دارن اما زندگی شون از شدت یکنواختی انگار مرگ کم کم و طلاق عاطفی رسیده؟

بین «زیبایی» و «جذابیت» فرقی محسوس هست. چیزی که یه زن یا مرد رو در چشم همسرش قشنگتر و دوست داشتنی نشون میده جذابیته که ما از اون به «زیبایی باطنی» یاد می کنیم و چیزی که در صورت و قیافه فرد آشکار می شه «زیبایی ظاهری» اسمشه. بعضیا از افراد با ناامیدی و به اشتباه فکر می کنند چون زیبایی ظاهری نداریم پس هیچوقت جذابیتی نداریم!

این باور غلط که سالیان ساله تو ذهن مردم خصوصا زنان جا خوش کرده غلطه و چیزی که می تونه حتی زیبایی ظاهری شما رو خیلی راحت زیر سوال ببره، بحث «جذابیت» است.

مردها حتما با صورت و ظاهر همسرشون درگیر نیستن بلکه همین قدر که می بینن همسرشون به «خودش» احترام میذاره، در نظر اون قشنگتر جلوه می کنه. در واقع در این صورت به طور غیر مستقیم هم نشون می دید که به خاطر همسرتون تلاش می کنین تا ایده آل اون شید

خود رو اینطور مطلوب کنین

جذابیت شما این جور به چشم همسرتون میاد:

۱- خودتون رو دوست بدارین و «اعتماد به نفس» داشته باشین:

جالبه بدونین خیلی از خانوما قبل از این که ظاهر نازیبایی داشته باشن اعتماد به نفس مناسبی واسه «دوست داشتن خود» ندارن و این ضعف در اعتماد به نفس مستقیما روی نگاه همسرشون نسبت به جذابیت اونا تاثیر میذاره.

این دسته از خانوما معمولا از توجه به زیبایی خود فراری هستن. یادتون نره «احترام به خود» و توجه به زیبایی، آراستگی، تناسب اندام و سلامتی جسم و روح لازمه زندگی هر فردیه. برخلاف باور اشتباه تعدادی از خانوما، مردها حتما با صورت و ظاهر همسرشون درگیر نیستن بلکه همین قدر که می بینن همسرشون به «خودش» احترام میذاره، در نظر اون قشنگتر جلوه می کنه. در واقع در این صورت به طور غیر مستقیم هم نشون می دید که به خاطر همسرتون تلاش می کنین تا ایده آل اون شید.

۲- بعد از به دست آوردن اون هم نباید دست از تلاش واسه جذابیت و زیبایی وردارین:

خیلی از افراد بعد از اون که ازدواج می کنن، به ظاهر خود اهمیت نمی دن و با این باور غلط که چه قشنگتر و آراسته باشم و چه نه، دیگه اون منو به همسری برگزیده س، به خواسته های همسرشون مبنی بر آراستگی و اهمیت و رعایت بهداشت بی توجهی می کنن! یادتون باشه دوست داشتن چیزی دائمی و جاریه و نیازمند رسیدگی همیشگی. چیجوری امکان داره نسبت به کسی که عاشقانه دوستش دارین بی خیال نسبت به موضوع باشین. یه مرد وقتی که متوجه بی توجهی شما نسبت به ظاهرتون می شه با قطعیت به این نتیجه می رسه که یا خودتون رو دوست ندارین یا اون رو دوست نمی دارین.

۳- با ارتقای این ویژگیا باحال تر باشین:

بیشتر مردها دارای روحیه هیجان خواهی و ماجراجویی هستن. پاسخگویی به اینجور خواسته هایی همونطور که عنوان شد فقط با زیبایی ظاهری محقق نمی شه بلکه در این مورد قدرت «جذابیت» زن که یعنی: هوش و ذکاوت، خلاقیت مناسب واسه تغییر گاه به گاه سبک زندگی و ایجاد تنوع، دوست داشتن و احترام به خود، اعتماد به نفس، خوش خلقی، خوش بینی و محبت کردن به همسر، قدرت همفکری و اراده کردن، شوخ طبعی و پر نشاط بودن در منزل، ایجاد روابط زناشویی مطلوب، توجه به آراستگی حتی اگه دارای زیبایی نباشه، با سلیقه بودن و … حرف اول رو می زنه.

مردها هم باید قشنگتر باشن

مسئله آراستگی و توجه به جذابیت فقطً به خانوما مربوط نمی شه و آقایون هم هرچند با فشار کاری زیاد روبه رو باشن واسه حفظ زندگی مشترک و کیفیت بخشیدن به روابط زناشویی خود باید بهداشت فردی و توجه به آراستگی رو جدی بگیرن.

چیجوری در عکس قشنگتر باشیم؟

زنان از چی حال می کنن؟

جذابیت روزنامه خراسان