متفرقه

چگونه همیشه زیبا و جذاب باشیم؟

women

بهتره بدونین زیبایی فقط در صورت شما خلاصه نمی شه و واسه رسیدن به جذابیت و زیبایی باید به صورت کلی مراقب بدنتون باشین.

به گزارش آلامتو به نقل از سلامت نیوز؛ داشتن صورت و اندامی قشنگتر لازمه تغذیه سالمه. بعضی از بهترین راه حلای زیبایی، استفاده ازمواد غذایی ساده ایه که در آشپزخانه یا مغازه های عطاری پیدا میشه.

چه روشی واسه نابود کردن سلولیت هست ؟

سلولیت یه لایه چربی طبیعی در زیر پوسته. ورزش کردن باعث می شه که عضلات قوی پیدا کنین و سلولیتا کمتر نمایان می شن.پزشکان به بررسی این موضوع که کرمای سلولیت می تونن در نابود کردن سلولیت کمک کنن یا نه می پردازن.

با پوست سرخ چه کنیم ؟

بیشتر مردم در بیشتر مواقع وقتی خجالت میکشن یا عصبانی می شن قرمز می شن. ممکنه وقتی روی پوستتون دانه های قرمز ایجاد شه ، خودتون رو سرزنش کنین.قرصا و کرمایی هست که باعث کاهش قرمزی پوست می شن. قرمزی پوست در مواقع اضطراب زیاد می شه. اگه قرمز شدن پوست باعث آزار شما می شه و رابطه دوستانه یا کاری شما رو تحت تاثیر قرار میده با یه متخصص پوست مشورت کنین تا در صورت نیاز از کرمای مخصوص استفاده کنین تا قرمزی پوست کم بشه.

سفیدی زودرس مو

اگه شما در زیر ۴۰ سال هستین و بیشتر از نصف موهای شما سفید شده ، باید بدونین که موهای شما زودتر از حد عادی سفید می شن.با احتمال خیلی کم ممکنه سفید شدن مو به وجود اومده بوسیله مشکلات تیروئیدی و یا مشکل در رنگدانهای مو باشه.

خاکستری شدن موها به این معنا نیس که روند پیری شما زیاد شده. این می تونه ژنتیکی باشه. با به کار گیری بعضی از شامپوا میشه روند سفید شدن موها رو کمی به تاخیر انداخت.

ترکای پوستی

با بارداری ، کاهش وزن ، یا رشد در دوران نوجوونی ممکنه روی پوست ترکایی ظاهر شه. این ترکا در اول به رنگ بنفش و یا قرمز هستن و بعد به سفید تبدیل می شن.این ترکا روی شکم ، باسن ، سینه بسیار شایع هستن. با لایه برداری و یا جراحی لیزر میشه به نابود کردن این ترکا کمک کرد.بدیش اینه لوسیونا و کرما خوب نمی تونن در نابود کردن ترکای پوست موثر باشن.

بوی بد دهن

ممکنه شما دو بار در روز دندون هاتون رو مسواک بزنین و هر روزهم از نخ دندون استفاده کنین اما بوی بد دهنتون از بین نره.بیماریای لثه ، خشکی دهن و حتی عفونتای سینوسی می تونه باعث بوی بد دهن شه. ممکنه مشکل در رژیم غذایی باشه. خمیر دندون نمی تونه بوی سیر یا پیاز رو نابود کنه. اگه از خوردن این مواد غذایی دوری می کنین اما بازم بوی بد دهن دارین با دندون دکتر خود مشورت کنین ، در مواردی ممکنه عفونت لثه و با خرابی دندون باعث بوی بد دهن شه.

bad-breath

چی باعث تیره شدن دندانا می شه ؟

خوردن چای ،قهوه ، نوشابه و مصرف سیگار و بعضی از داروها می تونه باعث تیره شدن دندانا شه. اولین قدم واسه سفید کردن دندانا مسواک زدن و استفاده منظم از نخ دندون پیشنهاد می شه. بعضی از اجناس سفید کننده دندانا که در داروخانه ها به فروش می رسه می تونه به سفید شدن دندانا کمک کنه.

به چه دلیل ناخنا رشته رشته می شه ؟

اگه دست هاتون رو زیاد در آب می ذارین ،و یا از شویندهای قوی استفاده می کنین ناخن هاتون بیشتر در برابر آسیب قرار می گیرن و در آخر ناخن هاتون ترد و شکننده می شن. پیشنهاد می شه هنگام شستن ظروف حتما از دستکش استفاده کنین. در بعضی مواقع عفونتای پوستی می تونه باعث شکسته شدن و خرد شدن دندانا می شه.در این شرایط با مراجعه به دکتر و مصرف آنتی بیوتیکا میشه به نابود کردن عفونت کرد.

تعریق زیاد

اگه شما در اتاق خنک قرار می گیرین اما دچار تعریق زیاد میشین باید به دکتر مراجعه کنین. از جمله نقاطی که دچار تعریق زیاد می شه ، در کف دستا، کف پاها و زیر بغله. اسپریای ضد عرق ، و حتی در بعضی مواقع بو تاکس می تونه منتهی به کاهش عرق شه.

ریزش مو

ریزش مو در خانوما بسیار شایع تر از ریزش مو در آقایون هستش. از جمله شایع ترین علل ریزش مو مشکلات هورمونی ، بارداری و یا مصرف بعضی داروهاه. پیشنهاد می شه واسه ریزش مو به دکتر مراجعه کنین دکتر می تونه با تجویز شامپوهای جور واجور و یا در بعضی موارد با مصرف قرص به کاهش ریزش مو کمک کنه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

اخبار داغ روز بوی بد دهن دندونای سفید ریزش مو زیبایی صورت زیبایی ناخن زیبایی پوست سلامت نیوز سلامت پوست سلولیت