متفرقه

چگونه پوستی شاداب داشته باشیم؟

پوست قشنگتر

به گزارش آلامتو به نقل از سلامت نیوز؛ پوست یکی از حساس ترین اعضای بدنه که سلامتی و سرحالی اون رابطه مستقیمی با رژیم غذایی آدم داره ، در این مقاله به ۱۰ خوارکی به درد بخور و عجیب واسه سرحالی پوست می پردازیم.

آب:

نوشیدن مقادیر کافی آب در هر روز، به پوست کمک می کنه که ظاهری صاف، نرم، انعطاف پذیر و جوون تر داشته باشین.

ویتامین c:

ویتامین c به بدن کمک می کنه تا با عفونتها و بیماریها مقابله کنه. سیستم ایمنی رو تقویت کرده و هم بهبود مریضی رو تسریع می کنه. مرکبات، توتا، کوجه فرنگی، گل کلم و کلم بروکلی همه از جمله مواد غنی از ویتامین c هستن.

چای سبز:

چای سبز غنی از اکسیدانا هستش. هم اینکه نشون داده شده که مسبب کاهش سطح کلسترول، تقویت کارکرد ایمنی و کاهش خطر دچار شدن به بعضی سرطانها می شه.

با مصرف چای سبز شما متوجه کاهش وزن خود میشین، در حالی که از کافئین دریافتی خود هم احساس رضایت می کنین.

سویا:

پروتئینای سویا غنی از آمینو اسیدها، ویتامین E و خیلی از آینده اکسیدانا هستن. این موارد موجب می شن که پوست، مرطوب و بدون چروک بمونه

اسیدهای چرب لازم:

اسیدهای چرب لازم (EFAS) مانند امگا ۳ و امگا ۶ که به عنوان چربیای خوب شناخته می شن به کارکرد سلولی کمک می کنه. مانند بقیه غذاهای به درد بخور، اسیدهای چرب نیاز به سلولا کمک می کنه تا اعمالشون رو به درستی انجام داده و از این رو دلیل پاکسازی پوست، جلوگیری از ایجاد لکای پوستی، کاهش چروک، بهبود و سلامت مو و رشد ناخن می گردن.

شیر:

شیر غنی از کلسیم، ویتامینای B۲ ،B۱۲ و D هستش. کلسیم به همراه ویتامین D که اقزایش دهنده جذب کلسیمه. به حفظ استخوانهای محکم و دندانه هایی سالم کمک می کنه. ویتامین B۲ و B۱۲ واسه رشد گلبولای قرمز خون که حاملین اکسیژن لازم سلولا هستن، لازمه. این مواد کمک می کنه تا پوست و مو سالم تر و زنده تر به نظر برسن.

سبزیجات:

سبزیجاتی مانند اسفناج و کلم پیچ غنی از ویتامین A ،E ،C و آهن فیبر هستن. که واسه زیبایی چهره مهمه.

ماست:

از اونجا که ماست یه فرآورده لبنیه تموم خواص شیر واسه اون می تونیم بگیم.

ماست هم اینکه شامل باکتریای مفیدیه که به هضم موادغذایی کمک کرده، سیستم ایمنی رو تقویت کرده و وقتی که به عنوان ماسک استفاده می شه، می تونه دلیل آبرسانی و پاکسازی پوست شه.

سیر:

این ماده اعجاب انگیز دلیل کاهش فشارخون، کاهش کلسترول و حتی پیشگیری از سرطان می شه. این ماده غذایی پر از آنتی اکسیدانا هستش که کمک می کنه شما جوون بمونین.

شکلات:

شاید شکلات بهترین ماده غذایی واسه حفظ سلامتی در دنیا نباشه اما از راه افزایش اندازه اندورفینا و سروتونین تاثیر خوبی برروی اخلاق شما میذاره. و دلیل آرامش و احساسی مورد پسند در شما می شه

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

رژیم غذایی زیبایی پوست سلامت نیوز سرحالی پوست