متفرقه

چگونه پوست صورت روشنی داشته باشیم؟

داشتن پوست صورت روشن تر

واسه داشتن صورتی روشن تر نیاز نیس حتماً هزینه های زیادی رو متحمل شید با توجه به ریزه کاری ها و اصول ساده این مقاله می تونین به هدف تا برسین.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ هممون دوست داریم پوستی روشن و سالم داشته باشین. داشتن پوست شفاف و صاف باعث می شه تا ما نگرانیای کمتری در ظاهرمون داشته باشیم و اعتماد به نفس بیشتری به دست بیاریم. اما اگه پوست صورتمون تیره باشه یا سرحال نباشه باعث می شه نگرانیامون درباره چهره مون بیشتر شه و همیشه به  دنبال چاره باشیم. اما این رو بدونین که بازسازی این پوست کار سختی نیس، شمام می تونین پوستی روشن و صاف رو تجربه کنین اگه به صورت روزانه از پوستتون به درستی مراقبت کنین و سبک زندگی و مخصوصا تغذیه تون رو کمی تغییر بدید.

با این ۵ قدم می تونین به روشن تر و سرحال تر شدن پوستتون کمک کنین.

  1. غذاهای سالم بخورین.

شاید این جمله رو شنیده باشین که می گن شما چیزی که می خورید هستین، هر چند شاید کمی بزرگ نمایی به نظر برسه که بگیم غذای خاصی روی صورتمون جوش بوجود میاره، شاید بیشتر به این بستگی داره که چقدر اون غذا رو بخورین چون که این می تونه روی پوست شما تاثیر زیادی بزاره.

تلاش کنین غذاهایی که دارای اسیدای چرب هستن رو در رژیم غذایی تون جا بدید مثل ماهی ( مخصوصا سالمون )، گردو و دانه کتون. اسیدهای چرب واسه پوست مهم و حیاتی هستن چون که اندازه کلاژن و تولید سلولای زیر سطح پوست رو بالا می بره.

  1. پاکسازی سلولای مرده.

شاید فکر کنین مرطوب کردن پوست همیشه کارسازه، اما وقتی که سلولای مرده روی پوستتون باشه هر قدر هم تلاش کنین با مرطوب کردن نمی تونین به نتیجه برسین. باید این سلولای مرده رو از پوستتون پاک کنین تا مرطوب کننده بتونه نفوذ بهتری به پوستتون داشته باشه. این کار رو با شکل های جور واجور اسکرابا انجام بدین. اگه این کار رو نکنین سلولای مرده در پوستتون رنگی تیره و مرده ایجاد می کنن.

  1. ویتامین C رو جدی بگیرین.

درسته که مصرف روزانه ویتامین C باعث جلوگیری از سرماخوردگی می شه، اما در عین حال این ویتامین واسه جلوگیری از پیر شدن پوست هم خوبه چون که آنتی اکسیدان داره و می تونه در روشن شدن پوستتون کمک کنه. اجناس آرایشی زیادی با این ویتامین تولید می شن که می تونین از اونا هم استفاده کنین.

  1. شستشوی اصولی صورت.

باید هر روز دوبار صورتتون رو بشورید، یه بار صبح و یه بار شب قبل از خواب. با اینکار آلودگیا، چربی  و مواد آرایشی که روی پوست باقی مونده رو پاک می کنین و این اجازه رو به پوستتون می دید تا به اصطلاج نفس بکشه. اگه اینکار رو نکنین باعث می شه که پوستتون از آلودگیا و موادی که روی اون جمع شده سنگین شده و به اصطلاح خفه شه.

اما نکته ای که باید در شستشوی صورت مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اینست که تنها عیب شستن روزانه صورت اینه که با این کار مقداری از چربی طبیعی پوست هم از بین میره و باعث می شه پوست خشک شه. حتما پس از شستشوی صورت کرمای مرطوب کننده به پوستتون بزنین، مخصوصا اگه پوست شما به طور طبیعی خشکه حتما توجه کنین از چه محصولی واسه پوستتون استفاده می کنین و محصول خیلی خشک رو به پوستتون نزنین. در صورت استفاده نکردن از مرطوب کننده ها پوستتون زودتر پیر می شه و خطوط در چهره تون نمایان تر می شه. در طول روز از کرمای ضد آفتاب استفاده کنین و قبل از خواب کرمای مرطوب کننده یا آبرسان به پوستتون بزنین.

  1. ماسک یه راه حل عالی.

ماسکای صورت متنوعی واسه شکل های جور واجور پوستا – از پوستای خشک گرفته تا چرب و آسیب دیده – هست که شما می تونین با مراجعه به داروخونه ماسک صورت مورد نظرتون رو بگیرین و یا حتی با مواد طبیعی که در خونه د ارید خودتون یه ماسک صورت روشن کننده پوست جفت و جور کنین. شما می تونین ماسک رو هر روز یا هفته ای یه بار به پوستتون بزنین اما قبل از اون باید پوستتون رو به طور کامل بشورید تا هیچ آلودگی روی اون باقی نمونه و ماسک بهتر به پوست شما نفوذ کنه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

بانوی شهر زیبایی پوست سلامت پوست