متفرقه

چگونه چشمانی زیبا داشته باشیم؟

سپتامبر 20, 2019

داشتن چشمانی قشنگتر در سنین جور واجور!

بعضی افراد بر این عقیده ان که چشمون هر شخصی، دریچه ای به طرف دورن ویه، اما واسه اون که به این نتیجه

منحصر به فرد دست پیدا کنیم، بهتر اینه که از این دو گوی بلورین بینایی آخر مراقبت رو به جا بیاریم.

واسه رسیدن به بهداشت و زیبایی چشمون در سنین جور واجور باید چند راه حل رو مهم بدونیمش.

دکتر «دیوید ای. بانک» متخصص زیبایی چشم و صورت در آمریکاست. ایشون در مصاحبه ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفت: وقتی که با گودی، سیاهی و چین و چروک دور چشم مواجه هستین، تنها دلیل اون می تونه کم خوابی باشه. واسه اون که این نواقص رو از چشمون خود دور کنین، بهتر اینه که مدت زمان خواب و استراحت خود رو بیشتر و یا متعادل کنین. از مصرف دخانیات دوری کرده و مواد غذایی سالم استفاده کنین.

این متخصص زیبایی چشم و صورت در ادامه اضافه کرد: دومین روش و راه حل اینه که بین خروج از منزل و محل کار و با دونستن این موضوع که بیشتر وقت خود رو تحت اشعه خورشید و یا لامپ های مهتابی سپری کنین، از کرم ها و پوشش های ضد اشعه ماورای بنفش و مضر خورشید استفاده کنین.

روش های گفته شده واسه افراد در سنین ۲۰ سالگیه. پس از اون یعنی در سن ۳۰ سالگی باید از راهکارهایی متفاوت بهره جست.

به گزارش ایسنا، براساس تحقیقات انجام شده این موضوع مشخص شد که بالا رفتن سن، اولین اثر خود رو بر چشم ها می گذارد. به همین روی، بهترین راه اینه که از پیرشدن اون ها جلوگیری کنیم. بینایی آدم ها به چشماشون بستگی داره. باید از راهکارهایی واسه حفاظت از این گوی های بلورین استفاده کرد.

دکتر «دیوید ای. بانک» عقیده داره که تزریق ژل های طبیعی و کرم های چشمی شامل کلرید سدیم بهترین راهکاره. این مواد طبیعی از خشک شدن پوست دور و بر چشم ها و از بین رفتن سلول ها جلوگیری به عمل می بیارن.

در این سن باید از خط چشم های مشکی رنگ دوری کنین؛ چون که مواد داخل این خط چشم ها می تونن بخش های نرم و سلول های زنده دور چشم رو از بین ببرن، اما می تونید این خط چشم ها و سرمه ها رو در خارج از چشم و واسه زیبایی به کار ببرین.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دکتر «بانک» در ادامه اضافه کرد که واسه سنین ۴۰ سالگی بهترین روش هیدراته کردن یا آب رسانی به پوست دور و بر چشمه.

در این سنین سلول های پوست مخصوصا در دور و بر چشم رو به خشک شدن گذاشته و پیر شدن چشم رو سرعت می بخشن. خشک شدن پوست باعث ایجاد پف و ورم در دور و بر چشمون می شه؛ چون که توکسین پوست از بین می رود.

در سن ۵۰ سالگی به بالا هم که چین و چروک های صورت مخصوصا در دور و بر چشم بیشتر از قبل نمایان می شه، بهترین راه به کار گیری ویتامین A هستش. این ویتامین سلول های مرده پوست رو دوباره به جنب و جوش مجبور می کنه و کالوژن جدید می سازه که واسه درخشندگی و بینایی فرد به درد بخور هستن.

به گزارش ایسنا، براساس تحقیقات دکتر «بانک» و گروهی از محققان دانشکده حفاظت از پوست آمریکا، مرطوب کردن پوست و به کار گیری کرم های مخصوص شب و نبود به کار گیری لوازم آرایشی در یه وقتی طولانی همه به حفظ زیبایی چشم در این سن می افزاید.

چیجوری چشمامون رو تقویت کنیم؟

عینک بزنیم یا لیزیک کنیم؟

بازنشر زیبایی چشم سلامت چشم