متفرقه

چگونه کاریزماتیک باشیم؟

سپتامبر 20, 2019

چیجوری کاریزما باشیم

من به طرز دردناکی با کمرویی و خجالت بزرگ شدم، و همیشه با موقعیت های جدید در مورد آدمایی که نمی شناختمشان جنگیده ام. تقریبا تا ده سالگی ام نظرم رو نگفتم و جایی در راه زندگیم فهمیدم اگه بازم ناراحت و نامرئی باقی بمونم، مجبورم تاوان سنگینی بپردازم، پس از اون موقعیت خودمو خارج کردم.

امروز، به عنوان موسس شرکتی که ۵۰۰ مدیر، و تیم های شون رو هدایت می کنه، یاد گرفته ام که همه این افراد تو یه چیز مشترکند: همه اونا از دل و جون خواهان جاذبه و هیبت اجرایی هستن.

سوالی که اونا همیشه می پرسند اینه: “ می تونید هیبت و جذبه رو به ما یاد بدید؟”

جنگ من با کمرویی در سنین پایین، یه نعمت شده بود چون می دانم که این چیزها فراگرفتنی هستن. این یادگیری واسه بعضی ها خطر کمتری داره اما واسه من و خیلی های دیگری که با اونا کار کرده ام، این کار مانند اختراع چیزیه که نمی دونسته اید از قبل وجود داشته.

کاریزما یا جاذبه، شسته و رفته و آماده نیس؛ در مورد شخصیت یا طرز گفتار و عنوان حرفه ای و یا وضعیت اقتصادی نیس. محققان MIT فهمیده ان “رابطه با مردم” چیزیه که کارزیما رو خلق می کنه، و در واقع یه مهارت اجتماعیه که مانند بقیه مهارت ها باید یادگرفته شید.

می خواهید به کاریزمای تون دست پیدا کنین؟ اینجا شش نکته واسه رسیدن به اون رو میاریم؛ چه مدیر باشین و چه نباشین.

  1. جذاب باشین.

جاذبه، جریان الکتریکیه که ما رو به هم رابطه می دهد. اگه هنگام صحبت بقیه، انجام یه ملاقات یا جلسه و یا وقتی که کسی تلاش می کنه صحبت ای با شما داشته باشه، بی توجه باشین یا حواس تون جای دیگری باشه، ضد جاذبه س! توانایی توجه و دقیق شدن و فوکوس کردن وبرگردوندن افکار به لحظه حال، هنگام سرگردانی ذهن، یه عادت مدیریتیه که نیاز به تمرین همیشگی داره.

  1. افراد رو قبل از رده بندی، الویت بندی کنین.

مدیرانی که ارتباطات انسانی رو الویت بندی می کنن نسبت به اونایی که عقیده دارن وجهه و معروفیت شون باید مقدم باشه، قابل اعتمادتر تلقی می شن. نگاه کردن به چشمون طرف مقابل خیلی طول نمی کشد، منظورم انجام فوری رابطه چشمی نیس.

مردم می دانند وقتی فقط یه نگاه کوتاه می کنین و فورا نگاه تون رو از اونا برمی دارین، غرق و جذب در جریان ذهنی خودتون هستین. منظورم احساسیه که کسی دریک لحظه می تونه در درون شما ببینه.

  1. افراد رو از خودشون بیرون بکشین.

کاریزما با توانایی شما واسه رهاکردن بقیه در موقعیتی لذت بخش تر هنگام رابطه سنجیده می شه. شما این کار رو با کنجکاوتر بودن و پرسیدن سوالات انجام می بدید، با گوش دادن و مثبت بودن.

افراد سرحال و خنده رو که بشدت علاقه مند شنیدن حرف های بقیه هستن، به طور طبیعی جذاب و کاریزاماتیک ان؛ و در مذاکرات و بازنمودها موفق ان. اگه شما نسبت به دیگری علاقه مند نباشین، یه صحبت واقعا نارسا و ناقص دارید.

  1. به زبون دوم تون دقت کنین.

بعضی از سیگنال های غیرکلامی مهم واسه رابطه، این ها هستن: لحن گرم و دوستانه صدا، حالت دوستانه چهره، ایما و اشارات باز و راحت و نزدیک ایستادن و به طور کامل رخ به رخ بودن. حتی یه دست دادن گرم و دوستانه می تونه انگیزه ای واسه شروع رابطه باشه.

  1. از آسیب پذیر بودن، قوت بگیرین.

بیشتر مدیرانی که به من مراجعه می کنن، به خودشون واسه به کار گیری خرد و تجربیات شخصی شون واسه رابطه با مردم اعتماد ندارن. اونا تعجب می کنن از این که تموم چیزای لازم واسه یه مدیر معتبر و اصیل بودن رو فراگرفته ان اما به چه دلیل جاذبه ندارن. رد و بدل کردن داستان شخصی، وسیله ای واسه رابطه بشره.

توانایی صلاحیت دادن به بقیه بوسیله به اشتراک گذاشتن چیزایی که زندگی به شما یاد داده، بخشی مهم از مدیریت معتبر و واقعیه.

  1. هیچوقت تصنعی رفتار نکنین.

مبادرت به ایجاد و مدیریت یه رابطه، شفاف تر از آنیه که فکرش رو می کنیم. مغز، نابرابری و ناجوری رو در کسری از ثانیه تشخیص می دهد. اول و مهم تر از همه، یه دانش آموز باشین. فعالیت اولیه زندگی، پیشرفت خودآگاهی تونه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی جذابیت چیجوری

No Comments

Leave a Reply