طرز لباس پوشیدن افراد لاغر؛ ۶ ترفندی که شما رو خوش هیکل نشون می ده 

علمی

لاغری موجب شده ابهت کافی رو نداشته باشین؟ معمولا در این مواقع به شما پیشنهاد می کنن که به باشگاه برید، وزن تون رو بالا ببرین و حجم عضلات تون رو افزایش بدین. نمیشه اثر ورزشای قدرتی رو بر عضله سازی رد کرد. اما زمانی که سوخت وسازتان خیلی بالا باشه یا نگرانیای شغلی و خونواده هیچ فرصتی واسه ورزش کردن باقی نگذارد، چیجوری می تونین باابهت تر به نظر بیایید؟ جواب در نحوه ی لباس پوشیدنه. با این مطلب همراه باشین تا ببینین طرز لباس پوشیدن افراد لاغر چیجوری باید باشه تا خوش تیپ تر به نظر برسن.

 

معمولا اندام بزرگ تر باعث می شه قوی تر به نظر بیایید. این امتیازات خیلی به دنبال داره. ضمیر ناخودآگاه ما فکر میکنه اندام مناسب نشونه سلامتیه و ما رو به رابطه با افراد سالم تشویق می کنه. تناسب اندام در روابط شخصی، موفقیتای شغلی و رابطه با دوستان اثر می ذاره. مردها، مردها قوی رو تشویق می کنن و زنان به مردها قوی تمایل بیشتری نشون میدن.

راز اینکه بی ورزش و تغییر واقعی در اندام تون ابهت بیشتری داشته باشین، در نحوه ی لباس پوشیدن تون پنهون. البته بی ورزش کردن و فقط با انتخاب لباس درست نمی تونین مثل آرنولد شوارتزنگر به نظر بیایید، ولی خیلی از مشکلات تون حل می شه.

۱. از پوشیدن لباسایی که شما رو ضعیف نشون میدن، خودداری کنین

اولین قدم واسه اینکه باابهت تر دیده شید، پرهیز از پوشیدن لباس هاییه که شما رو از نظر جسمی ضعیف تر نشون میدن. اگه در گذشته این لباسا رو می پوشیدید، دیگر نپوشید و واسه همیشه خریدن این جور لباسا رو کنار بذارین. پوشیدن لباسای گشاد شما رو از دید جسمی ضعیف تر نشون می ده. خیلی از آدما لاغر فکر می کنن با پوشیدن لباس گشاد می تونن ضعف اندام شون رو مخفی کنن و قوی تر به نظر بیان. در حالی که این باور غلطه. با پوشیدن لباسای گشاد مثل مترسک میشید. لباس تون نباید زیاد گشاد یا چسبان باشه.

در پوشیدن لباس به شونه ها و آستین توجه ویژه ای داشته باشین. باید درز شونِه ی لباس در لبه شونِه تون قرار بگیره. اگه درز شونِه ی لباس از لبه شونِه تون پایین تر بیاد، بقیه احساس می کنن که انگار لباس داره از تن تون میفته. اگه آستین لباس بیشتر از اندازه گشاد باشه، لاغری بازوان تون بیشتر رو می شه و بقیه احساس می کنن لباس داره به تن تون زار می زنه!

مواردی که گفتیم در مورد تی شرت هم صادقه. اگه آستین تی شرت گشاد باشه، بازوان تون مثل ماکارونی به نظر بین. پس وضعیت آستین تی شرت هم خیلی مهمه. آستین تی شرت نباید زیاد گشاد یا تنگ باشه.

پوشیدن شلوارهای جین تنگ و چسبان ظاهر خوبی نداره و موجب می شه پاتون مثل یک تکه چوب به نظر بیاد.

از انتخاب پوشیدنیای جانبی بزرگ خودداری کنین. مثلا بستن ساعت مچی بزرگ یا کراوات پهن واسه کسائی که لاغرند، ظاهر ناجوری ایجاد می کنه. بهتره این لوازم هم متناسب با وضعیت شما باشه. با به کار بستن همین نکات می تونین تغییرات زیادی در وضعیت ظاهری تون بسازین. اما عجله نکنین. هنوز با شما کار داریم.

۲. پوشیدن کت رو جدی بگیرین!

میدونید تنها یک مورد خاص چقدر می تونه در ظاهرتون تغییر بسازه؟ صحبت از بادگیری نیس که هر روز می پوشید. منظورمان از یک مورد خاص، پوشیدن کته. کتا طوری طراحی شدن تا اندام مردها رو برجسته و عضلانی تر نشون بدن. اما چیجوری؟

وجود بالشتکا در قسمت شونِه ی کت، شونِه هاتون رو سربالا و کشیده تر نشون می ده. این بالشتکا عرض شونِه تون رو از هر طرف حدود ۱٫۲ سانتی متر افزایش میدن. شاید این عدد به نظرتون دهن باز کن نیاد، ولی در عمل اثر زیادی در ابهت و قدرت تون داره. بالشتک شونِه ی کت نباید خیلی بزرگ باشه. اندازه اون باید متناسب و مناسب باشه.

انتخاب یک کت مناسب شونِه هاتون رو کشیده تر و دور شکم تون رو باریک تر نشون می ده. پس اندام تون مثل عدد ۷ می شه و این حالت اندام، نمادی از اندام مناسب واسه آقایانه. یقه ی کت هم با داشتن حالتی مثل عدد ۷ در القای بیشتر این حس مؤثره.

کت از نیم تنه تا گردن تون رو پوشش می ده. در قسمت سینه و شونِه ی کت پیراهن (و شاید کراوات) قرار میگیره. اختلاف رنگی که پیراهن ایجاد می کنه، نظر بیننده رو به طرف خود و پس شونِه تون منحرف می کنه؛ جایی که شونِه تون به لطف پوشیدن کت کشیده تر شده.

۳. چند لایه لباس بپوشید

اضافه شدن هر لایه لباس، شما رو پُرتر نشون می ده. شاید یک لایه لباس به تنهایی اثر زیادی نداشته باشه. ولی وقتی چند لایه لباس روی هم قرار بگیره، تغییر زیادی در اندام تون به وجود میاد. نکته ی مهم اینه که چند لباس کلفت رو روی هم نپوشید! درسته که این جور اندام تون بزرگ تر دیده می شه، ولی کمی مثل به نماد شرکت میشلن (شرکت تایرسازی فرانسوی) میشید!

به جای پوشیدن چند لایه لباس کلفت، هم از لباس نازک و هم از لباسای کلفت در پوشش تون استفاده کنین. لباسای نازک رو اول بپوشید و روی اونا لباسای کلفت تر رو به تن کنین.

از آنجایی که شاید تموم لباسایی که می پوشید (به غیر از لباس زیر) در ظاهرتون قابل رؤیته، هماهنگی و ترکیب رنگ لباس اهمیت بالایی داره. اگه واسه ست کردن رنگ لباس مطمئن نیستین، بهتره از رنگای یک خونواده و رنگای خنثی در ست لباس تون استفاده کنین. مثلا می تونین یک پیراهن سبز رو با یک پلیور سبز تیره و یک کت خاکستری ست کنین. خیلی در ست کردن رنگ لباس شون مشکل دارن، ولی کلید موفقیت در این راه رعایت سادگیه.

۴. جنس لباس تون باید اندام شما رو حجیم تر نشون بده

انتخاب جنس مناسب لباس راه دیگری واسه افزایش ابهت تونه. کلا هر چیزی که با لمس کردن حس ناهمواری بیشتری بده، واسه بزرگ تر نشون دادن اندام تون بهتره. علاوه بر بافت لباس، باید به ضخامت یا کلفتی لباس هم توجه کنین.

بافتای زبر و کلفت چند سالیه که محبوبیت بیشتری پیدا کردن. پوشیدن این لباسا در فصول سرد سال تا حدی کار رو واسه تون آسون می کنه. پس چند بافت کلفت در کمد لباس تون داشه باشین تا بتونین در جاهای خودمونی تر به جای کت بپوشید. این لباسا هم ضخامت بیشتری دارن و هم طرحای برجسته دارن. هر دوی این عوامل در بزرگ تر نشون دادن اندام تون تاثیردارن. پس با انتخاب این لباسا می تونین با یک تیر دو نشون بزنین.

۵. کاری کنین که گردن تون کلفت تر به نظر بیاد

خیلی وقتی که می خوان هیکلی تر به نظر بیان، از توجه به گردن غافل می شن. بیشتر توجه افراد روی قفسه ی سینه، شکم، بازوها و پاهاست. در حالی که ارسطو در کاراش در مورد ی چهره خوانی (نحوه ی قضاوت بقیه از روی ظاهرشون) به این نتیجه رسیده بود که گردن کلفت تر نشونه شجاعت و قدرت بیشتر و گردن نازک تر نشونه ضعف و بزدلیه.

با این اوصاف شاید قلدری بعضی از بچه ها در زمان مدرسه و کتک زدن بچهایی که گردن نازک تری داشتن، اتفاقی نبوده باشه. اگه گردن تون دراز و باریکه، باید کاری کنین که گردن تون کمی کوتاه تر و کلفت تر به نظر بیاد. می تونین به کمک یقه ی لباس تون این مشکل رو حل کنین. از پلیور و ژاکتای استفاده کنین که یقه شون زیپی، وایس تاده، قیفی و یا حالت شالی داشته باشه.

۶. از رنگا و الگوهای مناسب در لباس تون استفاده کنین

بیشتر مواردی که تا الان به اون اشاره کردیم، واسه فصول سرد سال مناسب ان. ولی با افزایش دما و گرم تر شدن هوا چیکار باید کرد؟ شک نداشته باشین نمیشه در فصول گرم سال چند لایه لباس پوشید! نگران نشید. واسه فصول گرم سال هم ترفندهایی هست.

خیلی از آدما میدونن که رنگای تیره ما رو لاغرتر نشون می ده. اما چیزی که کمتر کسی از اون مطلعه، اثر رنگای روشن در چاق تر و هیکلی نشون دادن ماست. شاید واسه همین اتاقای با رنگ روشن جادارتر از اتاقای با رنگ تیره به نظر بین. پس بهتره واسه اینکه اندام تون بزرگ تر به نظر بیاد، از رنگای روشن مثل سفید و بژ در لباس تون استفاده کنین.

دلیل دیگری که باعث می شه رنگ روشن واسه تون مناسب باشه، توانایی این رنگا در بهتر نشون دادن عضلات تونه. سایها در رنگای روشن بهتر مشاهده می شن. پس لباس روشن بهتر برجستگیای بدن تون رو نشون می ده. ممکنه عضلات بزرگی نداشته باشین، ولی رنگای روشن دید بهتری نسبت به عضلات کوچیک بدن تون ایجاد می کنن.

تکلیف الگوها و طرحای لباس چیه؟ پوشیدن یک تی شرت راه راه افقی، قفسه ی سینه تون رو بزرگ تر و شونِه هاتون رو کشیده تر نشون می ده. چون راه راه تی شرت روی آستین شمام ادامه داره، بدن تون بیشتر به حالت عدد ۷ در میاد.

در مورد پیراهنای چهارخانه، هر چه اندازه این خونها ریزتر باشه هیکل تون بزرگ تر به نظر میاد. پس موقع خرید پیراهن چهارخانه اونایی رو انتخاب کنین که چهارخانهای کوچیک یا متوسط دارن.

با بهبود ظاهر خود، اعتماد به نفس تون رو هم بهبود بخشید

واسه نشون دادن قدرت رهبری، نیروی ذهنی و شخصیت بالا احتیاجی نیس که حتما بدنی تنومند داشته باشین. هر چند نشون دادن این ویژگیا در ملاقات اول خیلی سخته.

ما به طور ناخودآگاه بقیه رو طبق ظاهرشون قضاوت می کنیم. ممکنه اونا رو تشویق یا نقد کنیم. همین اتفاق در مورد خودمون هم میفته. بقیه هم در برخورد اول از ظاهرمون در مورد ما قضاوت می کنن. واسه همین ظاهر افراد در نشون دادن ویژگیای رفتاری شون مؤثره. بر این پایه هر کسی باید روی تناسب اندامش کار کنه. ولی اگه به هر دلیلی نمی خواهید یا نمی تونین عضلات تون رو حجیم تر کنین، از نکات این مقاله استفاده کنین.

با پوشیدن لباسای مناسبی که به اونا اشاره کردیم، دیگر ناراحتی نداشتن بدنی عضلانی رو نخورید. با این لباسا نه تنها از دید ظاهری قوی تر به نظر میاید، بلکه این قدرت رو در درون خود هم احساس می کنین.

برگرفته از: artofmanliness

92