طرز لباس پوشیدن چه تاثیری روی حال و هوای شما داره؟ 

علمی

 

قرمز

قصد دارین همه توجهات رو به طرف خودتون جلب کنین؟ پس قرمز همون رنگیه که این خواسته تون رو برآورده می کنن! رنگ قرمز با حس توانمندی و قدرت در ارتباطه و همه توجهات رو به طرف تون جلب می کنه. لباس قرمز موجب افزایش اعتماد به نفس می شه و کمک تون می کنه در جمع بدرخشید. این رنگ پرانرژی و گرما رو به احساسات عاشقانه هم نسبت دادن. واسه همین، رنگ قرمز انتخاب خیلی مناسبی واسه مواقعیه که همسرتون رو به یک شام دونفره در رستورانی خاطره انگیز دعوت می کنین. جالبه بدونین رنگ سنتی لباس عروس هندیا قرمزه.

اما مراقب باشین، چون که این رنگ قوی و انرژی بخش اشتهاآوره و میلِ به خوردن هَله هوله رو تقویت می کنه. پس اگه سعی دارین به رژیم غذایی سالم پایبند بمونین، در پوشیدن لباسای قرمز احتیاط کنین. نگفته نماند که پوشیدن لباس قرمز جرأت می خواد و با هر روحیه ای موافق نیس. اگه به پوشیدن لباسای قرمز علاقه مندید، طیفی از این رنگ رو انتخاب کنین که با رنگ پوست تون هماهنگ باشه. ترکیب این رنگ با مشکی از ایام قدیم عادی بوده، طوری که ترکیب قرمز و مشکی در ردیف مدهای سنتی قرار داره. قرمز و سفید یا قرمز و بِژ از دیگر ترکیبای متعادل و چشم نوازی هستن که طرفداران زیادی دارن.

نارنجی

نارنجی هم درست مثل قرمز رنگی پرانرژیه که همه توجهات رو به طرف تون جلب می کنن. رنگ نارنجی برخلاف قرمزِ پررنگ کمی آرامش بخش تره. این رنگ رو باعث فعالیت و بیدارکننده ی خلاقیت هم دانسته ان. لباس نارنجی مناسب هر رنگ پوستی نیس، اما اگه نارنجی به رنگ پوست تون میاد، می تونین با پوشیدن لباسای این رنگی، حال و هوای مثبت تر و پرانرژی تری کسب کنین. لباسای نارنجی با رنگای سرد یا خنثی ترکیب باحالی میسازن که به امتحان کردن شون می ارزه.

زرد

لباسای طیف زردِ روشن انتخاب مناسبی خصوصا واسه روزهایی هستن که حال تون گرفته. اگه غمگین و بی حوصله اید، رنگ زرد کمک تون می کنه از حال و هوای گرفته بیرون بیایید و حس خوشایندتری پیدا کنین. رنگ زرد با احساساتی مثل هوشمندی و انگیزه هم مرتبطه. پس اگه امکانش رو دارین، در روزهای امتحان از لباسای طیف زرد استفاده کنین. در مورد این رنگ هم باید طیفی رو انتخاب کنین که با رنگ پوست تون در اختلاف نباشه. اگه مطمئن نیستین طیفی که انتخاب کردین به شکل تون میاد، بهتره اول فقط از متعلقات رنگ زرد استفاده کنین یا مثلا شلوار زرد بپوشید تا از اثر این رنگ روی پوست صورت تون جلوگیری کرده باشین.

سبز

رنگای طیف سبز، ملایم و آرامش بخش هستن و نمودی از رنگای طبیعت رو به نمایش می ذارن. واسه همین، سبز یکی از پرطرفدارترین رنگای لباسای بهاریه. مشاهده ی این رنگِ تازگی دهنده موجب کاهش استرس می شه. پس در ایام امتحانات از لباسای طیف سبز استفاده کنین تا آروم تر شید. این رنگِ روح بخش از طیفای متنوعی برخورداره و خیلی آسون با شکلای مختلف رنگای پوست هماهنگ می شه . اگه قصد دارین رنگ سبز لباس تون بیشتر به چشم بیاد، در کنارش از متعلقاتِ با رنگای خنثی استفاده کنین. ترکیب لباس سبز کم رنگ با یک کلاه تابستونی رنگ روشن، انتخاب فوق العاده خیره کننده ای هستش.

آبی

آبی مثل رنگای سردیه که خاصیت آرامش دهندگی داره. اگه روز پراسترسی رو گذرونده اید یا اینکه از هیجان یک قرار ملاقات مهم به دلهره افتادین، پوشیدن لباس آبی کمک تون می کنه بر اعصاب تون مسلط شید. رنگ آبی علاوه بر اینکه روی آرامش درون اثر می ذاره، باعث می شه در برخورد اول اثر مثبت بذارین. این رنگ روی فشار خون اثر کاهنده داره. اما اگه غمگین و افسرده هستین، از پوشیدن لباس آبی خودداری کنین، چون که این رنگ به طور ناخودآگاه موجب می شه غمگینی بیشتری احساس کنین. تحقیقات نشون داده رنگ آبی در تقویت خلاقیت نقش داره. پس اگه در بین انجام فعالیتای خلاقانه لباس آبی بپوشید، بی اثر نیس. اگه به پوشیدن لباسای آبی علاقه مندید، حتما از ترکیب آبی پررنگ با رنگای روشن یا خنثی خوش تون خواهد اومد.

بنفش

بنفش رنگی شاهانه و شکوهمنده که با خلاقیت و تجمل در رابطه دانسته می شه. مشاهده ی این رنگ باعث، درست مثل زمانی که به رنگ قرمز نگاه می کنین، موجب افزایش سطح انرژی می شه. این رنگ با عوالم روحانی و درک شهودی در ارتباطه. واسه همین، اگه در تصمیم گیری مشکل دارین، پوشیدن لباس بنفش کم رنگ یا استفاده از متعلقات این رنگی کمک تون می کنن.

بنفش کم رنگِ مایل به آبی نشونه یک ظاهر حرفه ای و با اعتماد به نفسه که در مصاحبهای کاری معجزه می کنه. گفته می شه این رنگ به چهرهای کم سن و سال کمک می کنه پخته تر و باتجربه تر به نظر برسن. ترکیب این رنگ با رنگای کم رنگ و پریده، شیک و مطلوب درمی آید.

صورتی

صورتی رنگ مورد علاقه خیلی از دخترخانمای جوانه. این رنگ خاصیت آرامش دهندگی داره و با شادمانی و احساسات عاشقانه در ارتباطه. اما اگه احساس می کنین به حجم زیادی انرژی نیاز دارین، لباس صورتی انتخاب مناسبی نمیشه. به دلیل اینکه رنگ صورتی دارای انرژیای عاشقانهه، این رنگ خیلی مناسب دیدارهای زمان نامزدیه، مگه اینکه خود از رنگ صورتی متنفر باشین.

سفید

هر وقت در یک روز خنک بهاری دل تون هوای تابستون کرد، بد نیس به پوشیدن لباسای رنگ سفید روی بیارین. سفید درخشش دهنده ی نور و تداعی کننده ی روزهای آفتابی تابستانه. رنگ سفید رو نشونه آرامش، معصومیت، بی آلایشی و پاکی میدونن. جالبه بدونین در ژاپن، گل میخک سفید مظهر مرگه. هر رنگی رو می تونین با سفید ترکیب کنین، چون که سفید به هر رنگ دیگری که در کنارش قرار بگیره، روح و تازگی می بخشین.

مشکی

مشکی رنگیه که تقریبا به هر کسی میاد. این رنگ نشونه قدرت، جدیت، توانمندی، مسئولیت پذیری و کلا همه اخلاق هاییه که هر کارفرمایی آرزویش رو داره. پس وقتی واسه مصاحبه ی کاری می روید، از جادوی این رنگ غافل نشید. مشکی در خارج از محیط کار هم رنگ پرطرفداریه. اگه خجالتی هستین، شاید پوشیدن یک چکمه ی مشکی سگک دار کمک تون کنه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنین. رنگ مشکی حالتی از وقار و متانت ایجاد می کنه که مسحورکنندهه. می تونین واسه افزایش جلوه ی لباسای مشکی از تزئینات رنگ روشن استفاده کنین.

برگرفته از: brightside.me collegefashion.net

92